MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde Eğitim Alan Öğrenci ve Ailelerine Yönelik Feribot Etkinliği Düzenlendi

Evde Eğitim Alan Öğrenci ve Ailelerine Yönelik Feribot Etkinliği Düzenlendi

Evde Eğitim Alan Öğrenci ve Ailelerine Yönelik Feribot Etkinliği Düzenlendi

Malatya Yeşilyurt Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılı evde eğitim alan 39 öğrenci ve ailelerine yönelik feribot etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Vali Mustafa Toprak, Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Kale Kaymakamı Mehmet Güder, Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, Rehberlik Araştırma Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Asım Bulut, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Kerem Yıldırım, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, RAM Müdürü Nazım Gümüş, aileler ve evde eğitim alan öğrenciler katıldı.

Feribot gezintisi sırasında açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Bir yıl boyunca bu çocuklara evde eğitim veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Rahatsızlıkları nedeni ile evden çıkamayan çocukların okuma yazmasının önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Umarım engelli öğrencilerimiz, engelsiz bir ortamda eğitimlerini tamamlayacak. Engelsiz bir ortamın oluşturulması ve öğrencilerimizin eğitimlerinin sürdürülmesi açasından üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Gezi sonrasında gezide bulunan tüm öğrenciler, aileler ve protokol Kale Göl Otelde verilen öğle yemeğine katıldılar.

Kale Göl Otel programında Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Nazım Gümüş ve Rehberlik Araştırma Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Asım Bulut’un konuşmalarının ardından, Vali Mustafa Toprak yaptığı konuşmada, “Öncelikle bu faaliyetimize icabet etmenizden dolayı tüm aileler olarak, veliler olarak sizlere çok teşekkür etmek istiyorum. İyi ki sevgili öğrencilerimizle birlikte bu programa katıldınız bir nebze olsun hem sizler ferahladınız hem çocuklarımız da bu vesileyle ev dışına en azından böyle bir toplu programda, sosyal bir aktivite içerisine girmiş oldular, Şüphesiz ki tüm arkadaşlarımız sizlere, ailelerimize ve özelinde sevgili çocuklarımıza tüm katkıyı koymaya çalışıyorlar. Bu nedenle bir taraftan Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Rehberlik Araştırma Merkezine ve bunu yöneten özel eğitimle ilgili katkı sağlayan tüm branşlarla ilgili arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum ”şeklinde konuştu.

Vali Toprak,” Tüm çocuklarımıza gönlümüzde, yüreğimizde ki sevgiyi ailelerimizle birlikte devletimizin insanlarımıza tüm vatandaşlarımıza ama özelinde eğitim ve öğretimini evde yapan çocuklarımıza olan göstermiş olduğu ilgi alakayı biz de yöneticiler olarak sorumlu ve yükümlülükler olarak omuzlarımızda taşıyoruz. Bu güzelliklerle yüzünüzün devamlı gülmesi, çocuklarımızın geleceğinin güzel olması adına hepinizi yürekten saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Vali Toprak konuşmasının ardından, eğitim-öğretim sürecinin birinci basamağı olan ilk sekiz yılını başarıyla tamamlayarak mezun olan sekizinci sınıf öğrencilerini tebrik ederek plaket verdi. 

Kep atan öğrenciler, müzik eşliğinde şarkılar söyledi, birlikte yemek yedi.

12-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-2017

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.