MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus Days Etkinlikleri Başladı

Erasmus Days Etkinlikleri Başladı

Erasmus Days Etkinlikleri Başladı

Erasmus programı'nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus'tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana 14-15-16 Ekim tarihlerinde tüm dünyada eş zamanlı olarak kutlanan Erasmus Günleri kapsamında etkinlikler düzenleniyor. "Erasmus Days" İl Müdürlüğümüzce düzenlenen etkinlikle AB bağlı tüm ülkelerle aynı anda gerçekleştiriliyor.

Avrupa Birliği Komisyonu tarafından başlatılan bu etkinlik ile Milli Eğitim Erasmus Projelerinin yaygınlaştırılması, görünür kılınması ve yeni ortaklık ağlarının oluşturulması hedefleniyor. Malatya'da Erasmus Günleri Etkinliği İl Müdürlüğümüz koordinesinde bu yıl ilk defa gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Vahap Arıkan, etkinlikler kapsamında 150 eğitimcinin projeleriyle yaşadıkları tecrübeleri paylaşacaklarını söyledi. Arıkan," Etkinlik kapsamında belirlediğimiz temalar Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gelişim alanlarımız içinde olan bu program ile yetkinliğimizi artırmayı planlıyoruz. Bu programa yaklaşık 150 arkadaşımız katılıyor. Program boyunca ağ oluşturma, proje geliştirme ve tanıtım konularında çalışmalar yapacağız. Bu nedenle görüşleriniz, önerileriniz ve katkılarımız bizler için çok önemlidir. İl düzeyinde yürütülen farklı projelerin konusu, türü, sonuçları bilgilerini tanıtım stantlarında görebilirsiniz. Erasmus plus proje sürecini ve sonuçlarını yerelde tanıtmak amacıyla yaptığımız bu etkinlikte tüm hedef grupları ile birlikte deneyim paylaşımlarını yapılmasını beklemekteyiz. Bugünkü programımızda devam eden veya tamamlanan projelerin sonuçlarının paylaşılması, yaygınlaştırılması, hareketlilik dönemleri deneyimlerinin paylaşılması, uluslararası ve farklı kurumlar arası iş birliği yollarının tanıtılması ile sanatsal çalışmalar yer almaktadır. İl Müdürümüze bu süreç içerisinde bizlere verdiği katkılardan şükran ve teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ise  ErasmusDays ile Erasmus+ Programı'nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+'tan yararlanmaya teşvik etmeyi amaçlandığını söyledi. Kanbay,"Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yıllardır Ulusal Ajansla etkili iletişim kurmuş ve çok sayıda Avrupa Birliği projelerini yürütmüş bulunuyoruz. Ayrıca başka ülkelerin yaptığı çalışmalara da katılım sağlamaktayız. Bu konuda il düzeyinde farklı türlerde ve içeriklerde yapılan projelere rehberlik etmekte ve talep eden tüm yönetici ve öğretmenlere gerekli desteği sunmaktadır. Başarılı çalışmalara tanıklık etmekteyiz. ErasmusDays ile Erasmus+ Programı'nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+'tan yararlanmaya teşvik etmek amacındayız. Bugün yapılan faaliyetlerde öğretmenlerimiz "Sosyal içerme ve sosyal kapsayıcılık, dijitalleşme, iklim değişikliği ile mücadele etme, yabancı dil gelişimi ve Avrupa vatandaşlığı" vb temalarda beyin fırtınası yapacaklar. Bu konular sadece ilimizi değil tüm dünyayı ilgilendiren konu başlıklarıdır. Bu kapsamda yapılacak tüm çalışmalar bizden başlamak üzere tüm insanlığın hayatını kolaylaştıracaktır. Şu an toplantı salonunda yer alan meslektaşlarımız, çalışma arkadaşlarımız önce Avrupa Birliği ya da eTwinning projesi yapan ve yapmak isteyen kişilerdir. Proje süreçlerinde mesleki deneyim paylaşımlarını çok önemsiyorum. İnanıyorum ki bugün Malatya'mız için etkili proje fikirleri ortaya çıkacaktır. Programımız gün boyu devam edecektir. Oluşturulan bu farkındalığın altını çizmek istiyorum. Emeği geçen birim çalışanlarımıza teşekkür ederim. " ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından proje tanıtımının yer aldığı sunum izlendi. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay stantları gezerek öğretmenlerimizle değerlendirmede bulundu.

15-10-202115-10-202115-10-202115-10-2021

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.