MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“El Emeği Göz Nuru” Sergisi

“El Emeği Göz Nuru” Sergisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş organizasyonuyla El Emeği Göz Nuru Sergisi, düzenlenen törenle açıldı.

Büyükşehir Belediye binası arkasında bulunan Fuar Alanı’ndaki serginin açılış törenine Büyükşehir Genel Sekreteri Arif Emecen, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Genel Sekreter Yardımcıları, İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Daire Başkanları, Muhtarlar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile kursiyerler katıldı.

Halk oyunları gösterileriyle başlayan açılış töreninde konuşan Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı boyunca halk eğitim merkezi müdürlüklerince il genelinde toplam 1816 adet kurs açıldığını kaydetti. Tatlı, El Emeği Göz Nuru Sergisinin düzenlenmesi dolayısıyla Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın şahsında emeği geçen tüm büyükşehir belediyesi çalışanlarına teşekkür ederim.” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ise yaptığı konuşmada, serginin adeta bir fuara döndüğünü belirterek, “2014-2015 yılı Malatya Büyükşehir Belediyemiz semt konakları ve sanat merkezimizde açtığımız kurslarımızda gerekli katkıyı sağlayarak bu kurslardan el emekleri ve göz nurları ile eserlerini ortaya koymuş çok değerli gençlerimiz ve hanımefendilerimizin ürünlerinin sergilendiği bir fuar açılışındayız. Fuar dedim zira içerideki hacmi gördüğümüzde bir el sanatları sergisinin aşılmış ve fuar hacmine gelindiğini müşahede ediyoruz. Bu sergi, görevde olduğumuz bu altıncı yılımızda en kapasiteli en hacimli sergimiz olacak. Sergimizin içerisinde halk eğitim müdürlüklerince ilçelerimizde açılan kurslarda ürettikleri el emekleri göz nurlarını da görmüş olacağız” şeklinde konuştu.

      Yapılan konuşmalardan sonra açılış kurdelesi kesilerek sergi gezildi. Malatya´nın merkezinden ve çeşitli ilçelerinden gelen öğrenciler, gençler, ev kadınları, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Kızılay; ebrudan saç tasarımına, halı dokumadan, iğne oyasına, ayakkabıcılıktan, ahşap el işleri yapımına kadar yaptıkları ürünleri sergilediler. 

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.