MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde İşbirliği Protokolu İmzalandı

Eğitimde İşbirliği Protokolu İmzalandı

Eğitimde İşbirliği Protokolu İmzalandı

İnönü üniversitesi ve il Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Ramada Plaza Malatya Altın Kayısı Hotelde imzalanan Eğitimde İşbirliği Protokolüne, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. İlhan Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Bilal Altay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, İnönü Üniversitesi Akademisyenleri ile öğretmenler katıldı.

Eğitimde İşbirliği Protokolü İmza töreninde konuşan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, " Bu protokolle daha rahat çalışma ortamı oluşacak ve daha fazla konularda işbirliğine gidilecektir. Üniversitemiz, öğrencilerimizle daha iç içe olacaktır. Yani öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu konularda yerinde bilgilendirme yapacağız ”şeklinde konuştu.

Kızılay, “Öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak, onları bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi yapmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokolün hayırlı olmasını diliyorum " dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise, "İnönü Üniversitesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında Eğitimde İşbirliği protokolü imzaladık. Bu protokol vesilesiyle üniversitemiz ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında sosyal, kültürel, sanatsal ve akademik anlamlarda birçok alanda işbirliği yapmış olacağız hayırlı olsun" dedi.

Eğitimde İşbirliği Protokolü ile eğitimin niteliği ile ilgili öncelikli olarak belirlenmiş alanlar başta olmak üzere, uygun görülen tüm alanlarda, planlı çalışmalar yürüterek, özellikle öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek olan tüm eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak, öğretmen mesleki gelişiminin uygulamalı eğitim faaliyetleri ile artırılması sağlanacaktır.

 

Protokol kapsamında;

 

1-EĞİTİM-ÖĞRETİM

Öğretmen ve Öğretim Elemanı Hareketliliği

Çocuk Üniversitesi (İlkokul Öğrencileri İçin)

Çevre Koruma ve Çevre Bilinci Kazandırma Çalışmaları

Hizmetiçi Eğitim Çalışmaları

Toplum Hizmetleri

 

2-EĞİTİM YÖNETİMİ

Araştırma ve Yayın Çalışmaları

Projelendirme Çalışmaları( TUBİTAK)

Üniversite veri Tabanlarının ve Kütüphanesinin Kullanıma Açılması

Akademi İşbirliği

A)  Fen ve Doğa Akademisi

B)  Matematik Akademisi

C)  Edebiyat Akademisi

D)  Sosyal ve Beşeri Bilimler Akademisi

E)  Lisan Akademisi

F)  Sanat ve Spor Akademisi

G) Bilim ve Teknoloji Akademisi

H) Eğitim Bilimleri Akademisi

 

3-DERS DIŞI ETKİNLİKLER

Sanatsal ve Sportif Kurs ve Etkinlikler

Okul Kulübü – Üniversite Kulübü/Toplulukları İşbirliği

Tüm Çalışmaların Sahnelenmesi

 

4- SAĞLIK VE VELI DESTEK ÇALIŞMALARI

Sağlık Eğitimleri 

Velileri Bilinçlendirme Eğitiminde İşbirliği konularını kapsamaktadır.

 

22-02-201722-02-201722-02-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.