MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bölgesel Ödül Töreni Gerçekleşti

Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bölgesel Ödül Töreni Gerçekleşti

Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bölgesel Ödül Töreni Gerçekleşti

Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması, başarılı çalışmaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla gerçekleştirilen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” nin beşincisi Niyazi Mısr-i Kongre Kültür Merkezinde düzenlendi.

Niyazi Mısr-i Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine; Vali Vekili Ali Sakar, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Musa Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Bölge İl Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; “İçinde bulunduğumuz dönemde, değişime ayak uydurmanın ötesinde onu yönetmek, kurumsal amaçların gerçekleşmesinin koşullarından birisidir. Değişimi yönetmek için ise bilgiye sahip olmak yeterli değildir aynı zamanda bilgiyi üretmek gerekmektedir ”dedi.

Bakanlığımız faaliyetlerinden Türkiye genelinde farkındalık noktasında, büyük ses getiren Yenilikçilik Ödülleridir diyen Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Musa Şahin ; “Bilgi çağının eğitici ve yenilikçi insanlar yetiştirmeyi amaç edinerek, bilginin doğrudan aktarılması yerine bilgiye ulaşma yollarının aranması yönünde evrilmektedir” dedi.

Vali Vekili Ali Sakar ise; “ Eğitim ve öğretimde yenilikçi uygulamalar ile öğrenci ve öğretmenlerimizle çok daha güçlü eğitim sisteminin olacağına inancım tamdır ”dedi.

Konuşmaların ardından Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ödülleri verildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, eğitimin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla hazırladığı proje kapsamında ödüllendirildi. Ödül töreninin ardından program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Niyazi Mısr-i Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen ve Van, Muş, Bingöl, Elazığ ve Malatya illerinde ödül almaya hak kazanan il ve okullarımız; 

Öğretim Yöntem ve Teknikleri:

Muş Merkez İMKB İlkokulundan ”Beni Anlarsan Ben De Anlarım Öğretmenim.” ve Elazığ Merkez Mustafa Kemal İlkokulundan “Çocuklar Geleceğimizdir.” Çalışmaları

Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler:

Van Çaldıran ilçesi Galatasaray Ortaokulundan “Rüzgarım Hayal Olsun” çalışması

 Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi:

Van Tuşba İlçesi Akköprü İlkokulundan “Üçüncü Sacayağı” çalışması

Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme:  

Muş Varto İlçesi Hürriyet İlkokulundan “Kitaplarımızı Takas Edelim” çalışması

Olumlu Tutum ve Davranışların    Geliştirilmesi : 

Bingöl Merkez Yeşilyurt Ortaokulundan “Öğretmen Veli Eli Öğrencide Özgüven Seli” ve Malatya Darende İlçesi Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesinden “Benim Sahnem” adlı çalışmalar ödül almaya hak kazanmışlardır.

16-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.