MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları” Projesi Kapsamında “Değerler Eğitimi Sokağı” Hayata Geçirildi

“Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları” Projesi Kapsamında “Değerler Eğitimi Sokağı” Hayata Geçirildi

“Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları” Projesi Kapsamında

“Değerler Eğitimi Sokağı” Hayata Geçirildi

 

“Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi” kapsamında  “Değerler Eğitimi Sokağı” Yeşilyurt Farabi Ortaokulunda hayata geçirildi.

Yeşilyurt Farabi Ortaokulunda açılışı yapılan Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi “Değerler Eğitimi Sokağı” açılış törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi açılış konuşmasını yapan Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, “Değerler Eğitimini, okul koridorlarına taşıyan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeşilyurt Belediyesi ve bu koridorlarda emeği olan idarecilerimiz ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise, “İyi karakterli bireyler yetiştirmek, temel değerleri pekiştirmek, çocukların kendilerine ve topluma yararlı olacak temel değerleri psikolojik, bilişsel ve sosyal gelişimlerine uygun olarak kazanımlarını sağlamak ve bu değerleri okul koridorlarına taşıyarak uyum sorunu yaşayan öğrencilerin okula uyumlarının pekiştirilmesi ve ilgilerinin canlı tutulması sağlanacak. “şeklinde konuştu.

Tatlı; “Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi” ile okul koridorlarının daha sıcak bir hale getirildiğini söyleyerek bu projeye emek veren bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışın ardından, “Değerler Eğitimi Sokağı” gezildi. Sokakta duvarlara giydirilmiş, “Daha İyi Bir Dünya İçin” değerlerimizi paylaşalım düşüncesi ile evrensel değerler olan iş birliği, özgürlük, mutluluk, dürüstlük, sevgi, alçakgönüllülük, barış, saygı, sorumluluk, özgüven ve hoşgörü ile ilgili sözler ve resimler büyük dikkat çekti.

29-12-201629-12-201629-12-201629-12-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.