MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi” Devam Ediyor

“Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi” Devam Ediyor

“Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi” Devam Ediyor

           

       "Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi” 2015-2016 Eğitim–Öğretim yılında Malatya Valiliği Koordinesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri ile ortaklaşa imzalanan protokollerle hayata geçirildi.

       Malatya’da okulların soğuk duvar ve koridorlarının bile eğitimin ve hayatın bir parçası olması ve Türkiye’de bir ilk sayılabilen Eğitim Sokağı ve Eğitim Alanları Projesi “İslam Büyükleri Sokağı” açılış töreni Battalgazi Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

       Battalgazi Hacı Ahmet Akıncı Anadolu lisesinde açılışı yapılan Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi’ne, Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, Şair ve Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç, Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kaplan, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

       Eğitim Sokağı ve Eğitim Alanları Projesi “İslam Büyükleri Sokağı” açılışını, Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, Şair ve Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç, Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kaplan, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve Okul Müdürü Zekeriya Bozmaz yaptı.

       İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, proje hakkında, Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, Şair ve Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç, Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kaplan’a bilgi vererek,  “Bu proje ile Battalgazi ilçemizde 15 okulumuzda Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi temaları uygulanmaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Battalgazi Belediyesinin ortaklaşa düzenlendiği bu projede İslam Büyüklerimizi ve eserlerini öğrencilerimize hatırlatarak bu eserleri okul koridorlarına taşıyoruz “dedi.

       Eğitim Sokağı ve Eğitim Alanları Projesi “İslam Büyükleri Sokağı ”gezildikten sonra proje açılışı onur konuğu olan, Şair ve Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç için bir program düzenlendi.  Programın açılış konuşmasını Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi Müdürü Zekeriya Bozmaz yaptı. Okul Müdürü Zekeriya Bozmaz ‘ın açılış konuşmasından sonra, Şair ve Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç, ’in hayat hikâyesini anlatan sunum yapıldı.

       Programda konuşan, Şair ve Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç, “Değerli konuklar Sevgili Gençler, hepinizi kalbi muhabbet duygusu ile selamlıyorum. Bugüne çok güzel başladık, şuan çok güzel insanlarla beraberiz. Eğitim Sokağı ve Eğitim Alanları Projesi “İslam Büyükleri Sokağı” ve birçok okulda oluşturulan bu sokaklar, yüreklerimizin sokaklarına dönüşsün çünkü üzerinde yaşadığımız coğrafya, şanlı tarihimiz çok özel,  ancak bu özeli daha da güzel kılmak bizlerin ellerinde diye düşünüyorum. Sevgili Gençler,  yeniden düzelmemiz ve yeniden ayağa kalmamız lazım ve bu sizlerle olacak. Biz geldik gidiyoruz, bundan sonraki duraklar sizin duraklarınız. Tarihimize iyi bakmamız lazım ya ecdadımızın mirası üzerinde mirasyediler olarak kalacağız ya da yeniden bu medeniyetimizin üzerine yeni bir medeniyet inşa edeceğiz. Buna kendimizi adamaya mecburuz yoksa kaybederiz. Bugün burada mutlu olmamın sebebi bu, işte bu sokaklar bu inşanın ufacıkta olsa adımlarıdır. Ama adımları büyütmemiz gerekiyor buradan başlayan sokak Türkiye sokağına dönmeli diyorum ve bu büyük mutluluğu burada yaşattınız için çok teşekkür ediyorum ”dedi.

       Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kaplan ise, Eğitim Sokağı ve Eğitim Alanları Projesi “İslam Büyükleri Sokağı” ve birçok okulda uyguladığınız bu güzel düşünce için, başta bu koridorlarda emeği olan öğretmenlerimize, idarecilerimiz ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

             

 11-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.