MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Semineri Düzenlendi.

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Semineri Düzenlendi.

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Semineri Düzenlendi.

   İlimizde görev yapan öğretmenlere yönelik Fatih Projesi kapsamında  “Eğitim Bilişimi Ağı (EBA)” portalı semineri düzenlendi.

   Malatya Battalgazi Halk Eğitim salonunda gerçekleştirilen seminere, il Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Fatih Projesinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Demir, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Fatih Projesi Eğitmenleri ve Öğretmenler katıldı.

   Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, ” Fatih Projesi Bakanlığımızın yürüttüğü en kapsamlı projedir. İlimiz okullarında görev yapan öğretmenlerimiz bu projeyi sahiplenmesi gerekmektedir.” dedi.

   Tatlı, "FATİH Projesi eğitim açısından son derece önemli bir projedir. Okullarımızın çoğunda gerek etkileşimli  tahta ve gerek alt yapı çalışmaları hızla devam etmektedir. Projenin etkili ve doğru şekilde kullanılabilmesi için EBA portalı hayati önem taşımaktadır. EBA portali sayesinde öğrencilerimiz profesyonel düzeyde hazırlanmış ders materyallerini ücretsiz bir şekilde kullanabilecek ve böylece eğitime önemli bir katkı sunacaktır. Bu nedenle okulunuzdaki öğretmen ve öğrencilerin EBA portalini kullanması için gerekli hassasiyeti gösterilmesi gerekmektedir “dedi.

   Bilişim Teknolojileri Eğitmeni Ebru Aktaş ise Fatih Projesi kapsamında okullarımıza gelen etkileşimli tahta, tablet bilgisayar, Yeni EBA’ nın Sağladığı Yenilikler, Etkileşimli Sınıf Yönetimi(ESY) Sayesinde Kontrol Öğretmende, yazıcı ve ağ alt yapısı ile ilgili yapılması gereken çalışmalar ve bu süreçte yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.  

  “Eğitim Bilişimi Ağı”  semineri üç gün sürecek ve öğretmenlere; Yeni EBA’ nın Sağladığı Yenilikler, Etkileşimli Sınıf Yönetimi(ESY) Sayesinde Kontrol Öğretmende eğitimleri anlatılacak.

 

09-02-201609-02-201609-02-201609-02-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.