MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Daha Aydınlık Bir Türkiye İçin” Okuma Yazma Seferberliği Başladı

“Daha Aydınlık Bir Türkiye İçin” Okuma Yazma Seferberliği Başladı

“Daha Aydınlık Bir Türkiye İçin” Okuma Yazma Seferberliği Başladı

Daha aydınlık bir Türkiye için -yazan, okuyan, okuduğunu anlayan daha bilinçli bir toplum için- okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımıza yönelik Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlattığı okuma yazma seferberliği Malatya’da başladı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlattığı okuma yazma seferberliğinin ilk bilgilendirme toplantısı Battalgazi Halk Eğitim salonunda gerçekleşti.

Battalgazi Halk Eğitim salonunda gerçekleşen toplantıya, İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, ilçe millî eğitim müdürleri, il ve ilçe şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Toplantıda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin önderliğinde ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliğini bugün itibari ile ilimizde başlatmış bulunuyoruz. İlimizde yaşayan herkesi başlatılan okuma yazma seferberliğine katkı vermeye çağırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Okuma yazma bilmeyen kadınların tamamının okuma yazma seferberliğine dâhil edilmesini isteyen Tatlı, "Bu kolay bir şey değil, biliyorum. Seferberliğin vermiş olduğu önemle daha fazla gayret edeceğiz. Ulaşmadığımız adres kalmasın. Okul çevresinde ve mahallelerde ulaşmadığımız aile kalmasın." diye konuştu.

Okulların çevresini etkileyen sistemler olduğuna da işaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, "Bizler toplumun dönüşüm mimarlarıyız. Öğretmenlik ulvi bir görevdir. Daha önceki kampanyalarda olumlu sonuçlar aldık. Okuma yazma seferberliğinin amacına ulaşması noktasında tereddütümüz yok." dedi. 

NOT: Okuma yazma seferberliği için müracaatlar tüm derecedeki okullarımız ve Halk Eğitim Merkezlerine yapılacaktır.

14-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-2018

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.