MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bisiklet Dağıtım Töreni Düzenlendi

Bisiklet Dağıtım Töreni Düzenlendi

 Bisiklet Dağıtım Töreni Düzenlendi

  Milli Eğitim Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı tarafından, İlimiz ortaokullarında spor ve fiziksel etkinlik derslerinde kullanılmak üzere 24.05.2016 Salı  günü saat 14.00’da Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu’nda bisiklet dağıtım töreni düzenlendi.

  Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen Törene Vali Yardımcısı Mithat Alan, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Sağlık Müdürü Nail Umay, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz Tapan, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

  Açılış konuşmasını yapan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, “Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak bu proje kapsamında bugün burada; Malatya Merkez, Battalgazi, Yeşilyurt ve diğer tüm ilçelerde bulunan okullara toplam 900 adet bisiklet dağıtımı yapılacaktır. Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak amacımız 15 yaş üzeri çocuklarda (nüfusta) yeterli fiziksel aktive yapılma oranlarını yükseklere çıkarmaktır” dedi.

  Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Sağlıklı toplum sağlıklı aile ve sağlıklı bireylerden oluşur. Sağlıklı bireylerin oluşumunda en büyük görev okullarımıza düşüyor. Bu projesi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız ruhen, fiziken ve sosyal açıdan sağlıklı nesiller ve bireyler yetiştirmektir” dedi.

  Vali Yardımcısı Mithat Alan ise,” Bildiğiniz gibi obeziteyle mücadele anlamında, bisiklet sporunun yaygınlaştırılması teşvik ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki ilimizde de artık obezite sorun “ dedi.

  Vali Yardımcısı Alan, obezitenin önlenebilmesinde bisiklet sporunun yaygınlaşmasına, bütün bedensel sporların yaygınlaştırılmasına önem verdiklerini ifade ederek konuşmasını, “Bu günün anlam ve önemine de uygun olarak böyle bir dağıtım töreni gerçekleştirdik. Birazdan gençlerimize bisikletlerini teslim edeceğiz. Yine dağıtım devam edecek. Önemli olan bu ve diğer sporlara sahip çıkmak ve obeziteyle mücadele etmek. Hareketsiz yaşam bütün hastalıkların en önemli sebebidir. Bu nedenle biz elimizden gelen gayreti, hem örnek olarak hem teşvik ederek yapmalıyız” şeklinde konuştu.

  Bisiklet  dağıtım töreninde her okula 15’er adet  olmak üzere toplam 900 adet bisiklet dağıtımı  yapıldı.

 

24-05-201624-05-201624-05-201624-05-201624-05-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.