MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bisiklet Dağıtım Töreni Düzenlendi.

Bisiklet Dağıtım Töreni Düzenlendi.

Bisiklet Dağıtım Töreni Düzenlendi

   Milli Eğitim Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı tarafından, ilimiz ortaokullarında Spor ve Fiziksel Etkinlik derslerinde kullanılmak üzere 01.10.2015 Perşembe  günü saat 12.00’da Kongre Kültür Merkezi’nde bisiklet dağıtım töreni düzenlendi.

   Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen Törene Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Malatya İl Sağlık Müdürü Nail Umay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber, Şube Müdürleri ile  okul yöneticileri katıldı.

   Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Sağlıklı toplum sağlıklı aile ve sağlıklı bireylerden oluşur. Sağlıklı bireylerin oluşumunda en büyük görev okullarımıza düşüyor. “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam” projesi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız ruhen, fiziken ve sosyal açıdan sağlıklı nesiller ve bireyler yetiştirmektir” dedi.

  Bisiklet  dağıtım töreninde Spor ve Fiziksel Etkinlik dersini seçen her okula 10’ar adet  olmak üzere toplam 200 adet bisiklet dağıtımı  yapılacaktır.

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.