MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Birlikte Başaralım” Projesi Kapsamında İlk Toplantı Akçadağ İlçesinde Gerçekleşti

“Birlikte Başaralım”  Projesi Kapsamında İlk Toplantı Akçadağ İlçesinde Gerçekleşti

“Birlikte Başaralım”

Projesi Kapsamında İlk Toplantı Akçadağ İlçesinde Gerçekleşti 

 “Birlikte Başaralım” projesi kapsamında ilk toplantı Akçadağ ilçesi Akçadağ Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı başkanlığında gerçekleşen toplantıya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sadun Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Arslan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, ilçe okul müdürleri ile okul zümre başkanları ve öğretmenler katıldı.

Akçadağ Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapılan  “Birlikte Başaralım” projesi toplantısında Eğitim ve Öğretim programlarının uygulanmasında karşılaşılan güçlükler ve bu güçlüklerin giderilmesi, öğrencilerin çalışma ve eğitim durumları ile ilçenin özellikleri incelenerek öğrencilerin başarılı olmaları konusunda alınması gereken tedbirler, derslerde izlenecek yöntem ve teknikler ile zümre öğretmenlerinin eğitim ihtiyaçları ve derslerde kullanılacak eğitim araç gerecine ilişkin donatım önceliklerinin belirlenmesi, mesleki eserler ile eğitim öğretim alanındaki yeni gelişmelerden öğretmenlerin bilgilendirilmesi ve ilçedeki eğitim öğretim planlanmasına, zümreler arası bilgi akışı ve paylaşımı ile öğrenci başarısının artırılması gibi konular ele alındı.

“Birlikte Başaralım” projesi toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; “Güzel bir amaç için buraya toplandığımızı düşünüyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği kazanım sınavları ve bu sınavların sonuçlarının analiz edilmesiyle; il, ilçe, okul, sınıf ve öğrenci düzeylerinde ders bazında özellikle merkezi sınavlarda soru sorulan dersler için eksik kalmış kazanımlar belirlemekteyiz. Böylece her öğretmenimiz, kendi dersi için kazanıma ulaşma düzeyini görüp çalışmalarını bu veriler doğrultusunda yapacak. İnşallah bu uygulamalar ile alacağımız sonuçların, ilimiz ve ülkemizin eğitimine katkı sağlayacak bir çalışmanın temelinin “Birlikte Başaralım” projesi ile burada atılacağını düşünüyorum. Eğitimin temel unsuru sizlersiniz. Uygulanmak üzere bildirilen her türlü eğitim yöntemleri ancak sizinle başarıya ulaşacaktır“ dedi. 

Tatlı; Okul Müdürlerimiz ve siz değerli öğretmenlerimizin biraz daha gayretleri ile ilçemizdeki eğitimde verimli sonuçların alınacağına inandığını söyledi.

 

07-02-201707-02-201707-02-201707-02-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.