MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Birlikte Başaralım” Projesi Kapsamında İlçe Toplantıları Devam Ediyor

“Birlikte Başaralım”  Projesi Kapsamında İlçe Toplantıları Devam Ediyor

“Birlikte Başaralım”

Projesi Kapsamında İlçe Toplantıları Devam Ediyor

“Birlikte Başaralım” projesi kapsamında devam eden toplantı 13.02.2017 tarihinde Arguvan ilçesinde gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı başkanlığında gerçekleşen toplantıya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sadun Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yay, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, ilçe okul müdürleri ile okul zümre başkanları ve öğretmenler katıldı.

Arguvan İlçesi toplantı salonunda yapılan  “Birlikte Başaralım” projesi toplantısında Eğitim ve Öğretim programlarının uygulanmasında karşılaşılan güçlükler ve bu güçlüklerin giderilmesi, öğrencilerin çalışma ve eğitim durumları ile Arguvan ilçesinin özellikleri incelenerek öğrencilerin başarılı olmaları konusunda alınması gereken tedbirler ile öğrenci başarısının artırılması gibi konular ele alındı.

“Birlikte Başaralım” projesi toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; Çocuklarımıza eğitim verirken bizim öncelikli hedeflerimizden ilki iyi insan yetiştirmektir. Çocuklarımızın iyi’yi öğrenmesi ve hangi davranışların başka insanlar tarafından kabul edilebilir olduğunu öğrenmesi için yardıma ihtiyaçları vardır. Çocuklarımızı iyi insan olarak yetiştirecek, onları ahlaklı, erdemli ve vatanına bağlı birer dürüst insan olarak topluma kazandıracak sizlersiniz” şeklinde konuştu.

Tatlı, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği kazanım sınavları ve bu sınavların sonuçlarının analiz edilmesiyle; il, ilçe, okul, sınıf ve öğrenci düzeylerinde ders bazında özellikle merkezi sınavlarda soru sorulan dersler için eksik kalmış kazanımlar belirlemekteyiz. Böylece her öğretmenimiz, kendi dersi için kazanıma ulaşma düzeyini görüp çalışmalarını bu veriler doğrultusunda yapacak.

Yapılacak olan bu uygulamalar ile alacağımız sonuçların, ilimiz ve ülkemizin eğitimine katkı sağlayacak bir çalışmanın temelinin “Birlikte Başaralım” projesi ile inşallah ilimizde atılacak ”dedi.

‘Birlikte Başaralım’ projesi toplantısında öğrencilerin başarılı olmaları konusunda okul müdürleri ve öğretmenler ile fikir alışverişinde bulunulduktan sonra toplantı sona erdi.

14-02-201714-02-201714-02-201714-02-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.