MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Birlikte Başaralım” Projesi Kapsamında Doğanyol ve Pütürge İlçelerinde Toplantı Yapıldı

“Birlikte Başaralım” Projesi  Kapsamında Doğanyol ve Pütürge İlçelerinde Toplantı Yapıldı

“Birlikte Başaralım” Projesi

Kapsamında Doğanyol ve Pütürge İlçelerinde Toplantı Yapıldı

 “Birlikte Başaralım” projesi kapsamında Doğanyol ve Pütürge ilçelerinde toplantı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı başkanlığında gerçekleşen toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, ilçe okul müdürleri ilçe okul zümre başkanları ve öğretmenler katıldı.

Doğanyol ve Pütürge’de yapılan  “Birlikte Başaralım” projesi toplantısında Eğitim ve Öğretim programlarının uygulanmasında karşılaşılan güçlükler ve bu güçlüklerin giderilmesi, öğrencilerin çalışma ve eğitim durumları ile ilçenin özellikleri incelenerek öğrencilerin başarılı olmaları konusunda alınması gereken tedbirler, derslerde izlenecek yöntem ve teknikler ile zümre öğretmenlerinin eğitim ihtiyaçları ve derslerde kullanılacak eğitim araç gerecine ilişkin donatım önceliklerinin belirlenmesi, mesleki eserler ile eğitim öğretim alanındaki yeni gelişmelerden öğretmenlerin bilgilendirilmesi ve ilçedeki eğitim öğretim planlanmasına, zümreler arası bilgi akışı ve paylaşımı ile öğrenci başarısının artırılması gibi konular ele alındı.

“Birlikte Başaralım” projesi toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; “Herkes için daha iyi bir dünya oluşturma arayışı içinde eğitim sistemi, özünde herkes için geçerli pozitif değerleri barındıran ve eğitimin amaçlarını kazanım haline getiren bir yapıda olmalıdır. Bu amaçla insanlığın biriktirdiği ortak evrensel iyinin öğretilmesi ve yeni nesillere aktarılmasında evrensel iyi önemli bir rol oynamaktadır.

Eğitimde bizim öncelikli hedeflerimizden ilki, herkes tarafından kabul edilen değerleri davranış haline getiren bireyler yetiştirmektir. Bu nedenle bireylerin davranışları dolaylı ya da dolaysız olarak değerler tarafından yönlendirilir. Çocuklarımızın doğruları öğrenmesi ve hangi davranışların başka insanlar tarafından kabul edilebilir olduğunu öğrenmesi için yardıma ihtiyaçları vardır. İşte bu aşamada siz değerli öğretmenlerimize büyük bir görev düşmektedir” şeklinde konuştu.

Tatlı, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği kazanım sınavları ve bu sınavların sonuçlarının analiz edilmesiyle; il, ilçe, okul, sınıf ve öğrenci düzeylerinde ders bazında özellikle merkezi sınavlarda soru sorulan dersler için eksik kalmış kazanımlar belirlemekteyiz. Böylece her öğretmenimiz, kendi dersi için kazanıma ulaşma düzeyini görüp çalışmalarını bu veriler doğrultusunda yapacak. İnşallah bu uygulamalar ile alacağımız sonuçların, ilimiz ve ülkemizin eğitimine katkı sağlayacak bir çalışmanın temeli atılacak.Burada da size büyük görev düşüyor. Ben bu görevi hakkıyla yerine getireceğinizden ve öğrencilerimize çok önemli değerler kazandıracağınızdan eminim. Tekrar gayretleriniz, heyecanınız ve katkılarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum sizlere güveniyorum inşallah birlikte başaracağız " dedi.

10-02-201710-02-201710-02-201710-02-201710-02-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.