MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Birlikte Başaralım” Projesi İle Uzun Medeniyet Yarışında El Ele

“Birlikte Başaralım” Projesi İle Uzun Medeniyet Yarışında El Ele

“Birlikte Başaralım” Projesi İle Uzun Medeniyet Yarışında El Ele

 

 “Birlikte Başaralım” projesi kapsamında Darende ilçesinde toplantı yapıldı.

Darende ilçesinde yapılan ‘Birlikte Başaralım’ toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, ilçe okul müdürleri, okul zümre başkanları ve öğretmenler katıldı.

“Birlikte Başaralım” projesi toplantısında, öğrencilerin çalışma ve eğitim durumları ile Darende ilçesinin özellikleri incelenerek öğrencilerin başarılı olmaları konusunda bilgi paylaşımı ile öğrenci başarısının artırılması gibi konular ele alındı.

“Birlikte Başaralım” projesi toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Bizler görevimizi ne kadar iyi yapabilirsek, görevimizi ne kadar daha bir önceki sıraya verimli hale getirebilirsek o kadar başarılı olmuş olacağız. Başarı topyekûndur. Bir olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız. Kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Çocuklarımızı zenginlik olarak göreceğiz. İnşallah ‘Birlikte Başaralım’ Projesi ile bu uzun medeniyet yarışında el ele, birlikte ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi daha ileriye taşıyacağız” dedi.

Eğitimin temelinin ‘Evrensel İyi’ olduğunu dile getiren Tatlı, "Severseniz işinizi yaparsınız. Size emanet edilen ülkemizin geleceğidir. Size emanet edilen nedir? Sizin çocuklarınızdır. Bir ailenin en değerli varlığı çocuğudur. Aileler çocuklarını size teslim ediyor, size emanet ediyor. İşte size emanet edilenlere, hem de ailelerin en değerli varlıkları çocuklarına, sizin kendi çocuklarınıza nasıl davranılmasını istiyorsanız, öyle davranmanızı istiyorum " diye konuştu.

Eğitime giden yolda öğretmenlerin çok şey öğretebileceklerini ama önce öğrencilerinin kalplerini fethetmeleri ve sevgiyi, İyi’yi öğretmelerinin önemine işaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı, 15 Temmuz´dan sonra öğretmenlerin sorumluluğunun arttığını kaydederek “ Artık okullarımızda sadece fenni ilimler öğretilerek, kutsal değerlerimizin ihmal edilmesinin ne gibi sonuçlar doğurduğu hepimiz gördük. Yeni nesillere ortak bir kültür oluşturulabilmesi için manevi, kültürel, tarihi değerlerimizin okullarımızda azim ve kararlılıkla tüm derslerde, en güzel şekilde aşılanması hayati bir zorunluluk haline gelmiştir." dedi.

“Birlikte Başaralım” projesi hakkında yapılması gerekenler konusunda bilgiler veren Tatlı, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği kazanım sınavları ve bu sınavların sonuçlarının analiz edilmesiyle; il, ilçe, okul, sınıf ve öğrenci düzeylerinde ders bazında özellikle merkezi sınavlarda soru sorulan dersler için eksik kalmış kazanımlar belirlemekteyiz. Böylece her öğretmenimiz, kendi dersi için kazanıma ulaşma düzeyini görüp çalışmalarını bu veriler doğrultusunda yapacak.

İnşallah bu uygulamalar ile alacağımız sonuçların, ilimiz ve ülkemizin eğitimine katkı sağlayacak bir çalışmanın temeli atılacak. Burada da size büyük görev düşüyor. Ben bu görevi hakkıyla yerine getireceğinizden eminim. Ben öğretmenlerime güveniyorum. " dedi.

Toplantı okul müdürleri ve öğretmenler ile fikir alışverişinde bulunulduktan sonra sona erdi.

 

14-02-201714-02-201714-02-201714-02-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.