MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bir Gülücük Yeter” Projesi Kapsamında Satranç Takımı Dağıtım Töreni Düzenlendi

“Bir Gülücük Yeter” Projesi Kapsamında Satranç Takımı Dağıtım Töreni Düzenlendi

“Bir Gülücük Yeter” Projesi Kapsamında Satranç Takımı Dağıtım Töreni Düzenlendi

   Malatya Yeşilyurt Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlattığı “Bir Gülücük Yeter” Projesi kapsamında 5.333 adet satranç takımı dağıtım töreni TOKİ İlkokulunda düzenlendi.

   Okullarda satranç sporuna olan ilgiyi artırıp çocukların erken yaşlarda strateji geliştirme ve zihinlerini dinç tutmalarını sağlamak için düzenlenen “Bir Gülücük Yeter” projesindeki satranç takımı dağıtım töreni TOKİ İlkokulu Konferansa salonunda düzenlendi. 

   TOKİ ilkokulu Konferans salonunda düzenlenen törene, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İl Mili Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcılarından Haydar Şahin, Satranç Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy, Okul İdarecileri ve Öğretmenler katıldı.

   Satranç Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy, yaptığı konuşmada çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine artı değer katan satranç sporuna gösterdiği yakın ilgiden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür etti.

   İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise konuşmasında çocuklardan satranç oynama sözü alırken, sosyal sorumluluk projelerine her zaman ayrıcalık tanıyan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve ekibine teşekkür etti.

   Tatlı, “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir, onlara güzel bir gelecek sunabilmek için erken yaşlarda bu tip sportif etkinliklerde olmaları büyük önem taşıyor. Yeşilyurt Belediyesi bugün Yeşilyurt Bölgemizde bulunan ilköğretim okullarımızın birinci sınıf öğrencilerine satranç takımı dağıtarak, minik yavrularımızın gelişimlerine büyük katkı sunuyor.” dedi.

    Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Geçen yıl başlattıkları projenin bu yıl ikincisini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, çocukların güzel bir geleceğe hazırlanmaları için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

   “Bir Gülücük Yeter” projesi kapsamında satranç takımı dağıtmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Polat,” Bizim gelecekle olan bütün planlamalarımız çocuklarımızın ve gençlerimizin güzel bir eğitim almasından geçmektedir. Çocuklarımızın henüz ilkokul çağlarında alacakları eğitimler onların geleceğe hazırlanmalarında büyük önem teşkil etmektedir. Belediye olarak ikincisi düzenlediğimiz “Bir Gülücük Yeter” projesi kapsamında TOKİ İlkokulunda birinci sınıf öğrencilerimize satranç takımı dağıtıyoruz. Minik yavrularımızın zihinlerini zinde tutmaları ve ileriki yaşamlarında doğru ve mantıklı kararlar vermeleri için satranç sporunun yaygınlaşmasına önem veriyoruz.” dedi.

   Konuşmalardan sonra protokol üyeleri tarafından öğrencilere satranç takımı dağıtıldı. TOKİ Ortaokulu öğrencilerinden Ahmet İnal, Uğur Deymez ve Meliha Karadere ise söyledikleri türkülerle mini konser verdi. Tören sonunda Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile diğer katılımcılar öğrencilerle toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.

 

12-01-201612-01-201612-01-201612-01-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.