MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Battalgazi Hanımın Çiftliği Fatih Ortaokulunda Kütüphane Açılışı Yapıldı

Battalgazi Hanımın Çiftliği Fatih Ortaokulunda Kütüphane Açılışı Yapıldı

Atatürk Kız Anadolu Lisesi öğrencileri Battalgazi Hanımın Çiftliği Fatih Ortaokuluna kütüphane kurdu.  

Atatürk Kız Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenlediği "Kitap Toplama Kampanyası" kapsamında toplanan 1600 kitap, Hanımın Çiftliği Fatih Ortaokuluna götürülerek okulun kütüphanesine teslim edildi. 

Battalgazi Hanımın Çiftliği Fatih Ortaokulu Kütüphanesi açılış törenine Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü, Türkiyem TV Çarşı-Çarşı Anadolu Programı Ekibi, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.  

Battalgazi Hanımın Çiftliği Fatih Ortaokulu Kütüphanesi açılış töreninde konuşan Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, ”Öğrencilerin gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesinden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.”

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise, Kitap okumanın önemine değinerek Atatürk Kız Anadolu Lisesi öğrencilerinin başlattıkları bu projeyi sonuçlandırabilmelerinin büyük başarı olduğunu belirterek öğrencileri tebrik etti.

Tatlı, “Okullarımızda eğitime verdiğimiz önem kadar sosyal faaliyetlere de büyük önem verilmekteyiz. Sosyal sorumluluk yönünde projeler geliştirmeleri ve gerçekleştirmeleri konusunda öğrencilerimizi teşvik edilmekteyiz. Her geçen gün yeni bir çalışma ile öğrencilerimiz fırsat verildiğinde ve onlara güvendiğimizde toplum yararına ne kadar büyük işler yapabileceklerini bugün burada gösterdiler.” dedi.

           Daha sonra Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi Hanımın Çiftliği ilkokulunu gezerek. İdareci ve öğretmenlerin motivasyonlarını yükseltmek, performans ve başarıyı arttırmak, okuldaki eksiklikleri yerinde görüp değerlendirmek maksadıyla incelemelerde bulundu.

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.