MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi' Çalışmalarımız Devam Ediyor

'Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi' Çalışmalarımız Devam Ediyor

'Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi' Çalışmalarımız Devam Ediyor

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılında il genelinde uygulanacak olan Başarı Rehberim Öğretmenim projesi; ölçme değerlendirme faaliyetlerinden elde edilen bilgiler ışığında öğrencilere etkili geri bildirimlerde bulunup, öğrencilerin öğrenme eksikliklerinin azaltılarak onların akademik başarılarını arttırmayı amaçlamıştır.

Proje, müdürlüğümüz Ar-Ge birimi tarafından yürütülmekte olup, il genelinde 13 ilçemizde 8. sınıf öğrencilerine yönelik 3. Kazanım izleme 25.02.2022 tarihinde başarı ile gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda öğrencilerin mevcut durumları; alt öğrenmelerde eksik olan kazanımları belirlenecektir. Projenin okullardaki işleyişi Okul Rehberlik Hizmetleri Yürütme Komisyonları işbirliği ile yapılmaktadır. Öğrencilerin takibinin daha sıkı yapılabilmesi için Eğitim danışmanlığı programı uygulanmaktadır. Komisyonlar aracılığıyla kazanım izlemelerin analizlerinin değerlendirilmesi, öğrenme eksikliklerinin giderilmesi, okuma kültürünün oluşturulması, öğrenci motivasyonun artırılması, velilere yönelik eğitimler, kazanım izlemelerin okuldaki organizasyonu ve okuldaki öğretmenlere eğitimler planlanması gibi çalışmalar belirli aralıklarla gerçekleştirilmektedir.

25-02-2022

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.