MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz DÖGEP Projesi Kapsamında İlimizde Görev Yapan Öğretmenler İle Buluştu

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz DÖGEP Projesi Kapsamında İlimizde Görev Yapan Öğretmenler İle Buluştu

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz DÖGEP Projesi Kapsamında İlimizde Görev Yapan Öğretmenler İle Buluştu

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) kapsamında Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ile bir araya gelerek, konferans verdi.

Programda, 15 Temmuz Şehitleri, Mahmut Celalettin Ökten, Muhammed İkbal ve Malatya Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu Musiki Korosu ilahilerini seslendirdi.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, ” DÖGEP programı kapsamında eğitim öğretim yılının birinci döneminde ildeki bütün çalışmalarımızı bitirdik, ikinci dönem de çalışmalarımız devam etmektedir. Öğretmen Gelişim Programı kapsamında Sayın Genel Müdürümüzün vereceği konferansın ardından okullarımıza ayrı bir farkındalıkla dönmüş olacağız. Hem sempozyuma katılarak bizlere katkı sağlayan hem de DÖGEP programımıza katılan Sayın Genel Müdürümüze teşekkür ederim.” dedi.

Müdürlüğümüzün DÖGEP ve YÖGEP programları kapsamında başarılı çalışmalar yaptığını belirten Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, “ Bugün iyi bir organizasyon sonucu, hem İmam Hatip Öğrencileri Sempozyumuna katıldık, hem de DÖGEP programı kapsamında sizlerle buluştuk.  Çocuklarımıza nasıl bir yaklaşım sergileyeceğimizi müzakere ederek bir araya gelmemizi  ve yeni bilgileri aktarma imkanı sağlayan DÖGEP programını ekim ayında hayata geçirdik. Malatya da bunu çok iyi koordine eden illerden biridir. “ dedi.

 Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Din eğitiminin ülkemizdeki yeri ve geleceği hakkında bilgilendirici bir konferans vermesiyle program sona erdi.

16-04-201916-04-201916-04-201916-04-201916-04-201916-04-201916-04-201916-04-2019

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.