MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanımız Sayın Mahmut Özer İlimizde Kurulan Konteyner Sınıfları Ziyaret Etti

Bakanımız Sayın Mahmut Özer İlimizde Kurulan Konteyner Sınıfları Ziyaret Etti

Bakanımız Sayın Mahmut Özer İlimizde Kurulan Konteyner Sınıfları Ziyaret Etti

 

Bakanlığımızca, deprem felaketinden etkilenen Malatya'da kurulan konteyner sınıflarda eğitim öğretim sürdürülüyor. 

Deprem bölgesinde eğitim öğretim süreçlerine ilişkin incelemelerde bulunan Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, bu kapsamda Millî Eğitim Bakanlığı tarafından İnönü Üniversitesi Teknopark bahçesinde kurulan ve 24 konteynerden oluşan Teknokent Eğitim ve Öğretim Kampüsü'nü ziyaret etti. 

Kampüste halk eğitimi kurs merkezi, bilim ve sanat merkezi (BİLSEM), özel eğitim, güzel sanatlar, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerine yönelik eğitim öğretim faaliyetleri yürütülüyor. 

Konteyner sınıflarda 880 öğrencinin eğitim gördüğü kampüste il içi ve il dışından gelen öğretmenler görev yapıyor. 

Millî Eğitim Bakanlığının "Her şart altında eğitime devam." yaklaşımı doğrultusunda Malatya'da, İnönü Üniversitesi Teknopark bahçesinde kurulan ve ilk etapta 24 konteynerden oluşan Teknokent Eğitim ve Öğretim Kampüsü'nde eğitim öğretim faaliyetleri haftanın 7 günü devam ediyor. 

Daha sonra Selçuklu Konteyner Kent'teki eğitim merkezini ziyaret ederek öğrenci ve velilerle bir araya gelen Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, "Çocuklarımızın eğitiminin kesintisiz sürmesi için var gücümüzle çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

17-03-202317-03-202317-03-2023

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.