MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bağımlılıkla Mücadelede Öğretmenlerimizin Rolü""Bağımlılıkla Mücadelede Öğretmenlerimizin Rolü"

Müdürlüğümüz ve Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde düzenlenen "Bağımlılıkla Mücadelede Öğretmenlerimizin Rolü" programı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Proje kapsamında 424 Rehber öğretmenimiz, toplumun bağımlılıkla mücadele sürecindeki bilinç düzeylerinin artırılması, ülkemizde yaşayan çocuk, genç ve yetişkinlerin daha güvenli ve mutlu bir hayat sürmeleri amacıyla çalışmalar gerçekleştirecekler.

İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, "Bağımlılık; türü ne olursa olsun, çağımızın insanının aklını ve ruhunu felce uğratan salgın bir hastalıktır. Beden, ruh ve akıl sağlığı bir bütündür. Neslimiz bu bilinçle yetiştirilmeli, gücünü iradesinin sağlamlığından alan bir nesli inşa ve ihya etmemiz elzemdir. "dedi.

Çağımızın en büyük problemlerinden birinin bağımlılık mücadelesi olduğunu söyleyen Vali Ersin Yazıcı "Çok değerli STK temsilcileri ve öğretmen arkadaşlarım önemli bir konu için bugün buradayız. Bizi bu önemli konuda bir araya getiren başta Yeşilay olmak üzere ve destek ve emek kurum kuruluşlarımıza öncelikle teşekkür ederim. Benden önceki konuşmacıların ifade ettiği gibi yaşanan gelişim ve değişimlerle beraber yeni bağımlılık türleri ortaya çıkmıştır. Keyif verici olarak tasvir edilse de başta uyuşturucu olmak üzere bütün bağımlılık türleri insan sağlığını çok kötü etkileyip bütün değerlerini yok etmektedir. Bağımlılıklarla mücadele konusunda burada bulunan herkese görev düşmektedir. Gençlerin kötü alışkanlıklara bulaşmaması konusunda başta ilk görev, anne babalara sonrasında ise burada bulunan bütün eğitimcilere düşmektedir. İş hayatıyla birlikte anne ve babanın günümüz itibariyle çocuklarıyla vakit geçirme süresinin azalmasıyla beraber öğretmen arkadaşlarımızın çocuklarla ilgili sorumlulukları artmaktadır. Sizler bu konuda bizden çok daha bilgiye ve tecrübeye sahipsiniz. Meslek hayatım boyunca çocuklar, gençler, hak ve zaruret içerisinde olan insanlar önceliğim olmuştur. Toplum olarak çocuklarımızın bu illetle tanışmaması için mücadele etmemiz gerekir. Meslek hayatım boyunca da bu konu da çok ciddi mücadeleler verdim." dedi.

Programa; Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süryal Sarıbaş, İl Sağlık Müdürü Erhan Berk, Malatya Kızılay Şube Başkanı Sadi Ergül ve STK temsilcileri katıldı.

23-02-202423-02-202423-02-202423-02-2024

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.