MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk´ü Anma Töreni Yapıldı

Atatürk´ü Anma Töreni Yapıldı

Atatürk´ü Anma Töreni Yapıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 78. Yıldönümü münasebetiyle Atatürk’ü Anma Töreni, Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunumu, Atatürk Evinin ziyareti ve Halk Eğitim Merkezi’ indeki etkinliklerle yapıldı.

İlk olarak Atatürk Anıtı önünde Vali Mustafa Toprak, 2.Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın Anıta çelenk bırakmasının ardından Siyasi Partiler, Kamu Kurumları ve STK anıta çelenk bıraktı.

Çelenk sunumu, sirenlerin çalınması ile birlikte iki dakikalık Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Vali Toprak, Anıt Şeref Defterine; “Kurtuluş Savaşımızın Önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu Aziz ATATÜRK,

Aramızdan ayrılışınızın 78. Yıldönümünde Türk Milleti olarak saygılarımızı, minnetlerimizi sunmak ve aziz hatıralarınızı yâd etmek üzere manevi huzurlarınızdayız.

Her 10 Kasım´ın gönlümüzde oluşturduğu kaçınılmaz hüzne rağmen izinizde yürümenin, ilke ve inkılâplarınıza sarılmanın ve temelini attığınız modern Türkiye´nin yükselmesi için çalışıyor olmanın engin huzurunu yaşamakta, Türk Milleti´nin medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesi idealinizi idame ettirmek amacıyla ülke olarak işaret ettiğiniz uygarlık yolunda önemli mesafeler kat etmekte, geleceğin Güçlü Türkiye´sine adım adım ilerlemekteyiz.

Türk Milleti olarak sarsılmaz azminizi, kararlılığınızı ve Vatan aşkınızı daima örnek aldığımızdan, dün Devletimizin bekası için ortaya koyduğunuz “imkânı olan değil imanı olan kazanır” ifadesinde vücut bulan Milli Mücadele ruhunu aynıyla muhafaza ettiğimizden, içeride ve dışarıda üzerimizde uygulanmaya çalışılan hain planları her ne pahasına olursa olsun bozup tarihin tozlu raflarına kaldıracağımızdan şüpheniz olmasın.

Sizin, Kahraman Silah Arkadaşlarınızın ve kanını Vatan toprağına katık eden şan ve şeref abidesi Şehit ve Gazilerimizin mukaddes emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekası uğrunda bize düşen en büyük görevin, istiklâl ve istikbalimize, milli ve manevi değerlerimize sadakatle sahip çıkmak ve tunç yüreklerinde Vatan, Millet, Devlet ve Bayrak aşkı taşıyan nesiller yetiştirmek olduğundan emin ve müsterih olunuz.

“En büyük eserim” dediğiniz Cumhuriyete yön veren, sürekli gelişimi ön gören ilke ve inkılâplarınız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilham kaynağımız olmaya devam edecektir. Türk Milleti sonsuza dek Sizi en derin duygularla sevecek ve hayatının her safhasında coşkuyla yaşatacaktır.

Necip Türk Milleti bu ulvi vazifenin ifasından asla yılmayacak, yorulmayacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar olacaktır.

Aziz ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun ” yazdı ve Anıt Şeref Defterini imzaladı.

Anıt önündeki törenden sonra Vali Mustafa Toprak ve 2.Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu’nun da katılımı ile protokol üyeleri ve öğrenciler tarafından Atatürk Evi ziyaret edilerek yetkililerden bilgi alındı. Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen törende Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve öğrenciler tarafından oratoryo ve Atatürk’ün sediği şarkıların sunumunun ardından Anma Töreni sona erdi.


10-11-201610-11-201610-11-201610-11-201610-11-201610-11-201610-11-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.