MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Arif Nihat Asya, Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı

Arif Nihat Asya, Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı

Arif Nihat Asya, Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı

Milli şairimiz Arif Nihat Asya için anma programı düzenlendi.

Battalgazi Malatya Anadolu Lisesinde düzenlenen programa; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Fevzi Kırık, Arif Nihat Asya´nın 1942 yılında Malatya Lisesine okul müdürü olarak atandığını anlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise: “Anma programı çerçevesinde Müftülüğümüz Arif Nihat Asya´nın ruhuna, anısına hatim indirmiş onun da duasını burada yapmış olduk. Eğitime gönül vermiş, emek vermiş, hizmet etmiş bu memleketin insanlarının, çocuklarının yetişmesine katkıda bulunmuş her bir bireye çok teşekkür ediyoruz. Arif Nihat Asya’nın toplumun gönlünde toplum nezdinde ayrı bir yeri var, o ayrı bir konu olarak konuşulur ama bizim için önemli olan Arif Nihat Asya´nın bu manevi duygularını dile getiren şiirler yazması özellikle Bayrak şiiri, Dua şiiri Anadolu´da hemen herkesin okuduğu bildiği şiirler. Ama bizim için Arif Nihat Asya büyük bir edebiyat öğretmenidir. Başta Arif Nihat Asya olmak üzere edebiyata intikal etmiş olan bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum ”dedi. 

Ayrıca yapılan programda Arif Nihat Asya´nın kendi sesinden ‘Dua’ şiiri dinlenildi. Okul öğrencilerinden İlayda Yılmaz, Bayrak şiirini, Yunus Aslan Kubbe-İ Hadra,  İklim Güllü ise Dua adlı şiiri okudu. İl Müftülüğünce Arif Nihat Asya için indirilen 2 hatim için hatim duasını Okulun Din Kültürü Öğretmeni Oktay İzci okudu. Yapılan konuşma sonrasında Malatya Anadolu Lisesi ve Arif Nihat Asya’ya ait sergi ve müze gezildi.

08-01-201808-01-201808-01-201808-01-2018

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.