MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Arapgir’li Hayırseverler Okul Yapacak

Arapgir’li Hayırseverler Okul Yapacak

Arapgir’li Hayırseverler Okul Yapacak

 

Arapgir’li hayırseverler tarafından Arapgir ilçesinde yaptırılacak olan İmam Hatip Ortaokuluna ait yapım protokolü Vali Toprak’ın başkanlığında düzenlenen törenle imzalandı.

Arapgir’li Hayırseverler Gönül Durudoğan, Tayfur Kutlay ve Ali Tayfun Kutlay ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Vali Mustafa Toprak’ın başkanlığında imzalanan Protokolün imza törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Apargir Kaymakamı Salih Sak ve Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’da katıldı.

Vali Toprak;  " Bugün ilimiz eğitim açısından yeni kazanımlar elde etti. Eğitime % 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Arapgir’li Hayırsever hemşerilerimiz Gönül Durudoğan, Tayfur Kutlay ve Ali Tayfun Kutlay tarafından 12 derslikli bir İmam Hatip Ortaokulu yaptırılarak Milli Eğitim Müdürlüğümüze devredilecektir.

Eğitime destek sağlayan kurum ve kuruluşlarımız ile hayırsever vatandaşlarımız sayesinde ve katkıları bu şekilde devam ettiği takdirde 2019 yılında tekli eğitime geçme hedefimize daha da erken ulaşacağımızı düşünüyorum. Bizlere bu konuda destek olan ve katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Toprak "Tüm hayırseverleri, iş ve ticaret dünyası ile meslek örgütlerini Malatya´nın eğitim alt yapısına katkı sunmaya, okul, derslik ve eğitim tesisleri yapmaya davet ediyorum. Gerek Malatyalı ve gerekse kalbi ve gönlü Malatya ile atan tüm vatandaşlarımızı katkı sağlamaya davet ediyorum. Daha önceki yıllarda hayırseverlerimiz ile iş ve ticaret dünyasının değerli erbapları nasıl katkılarını sundularsa şimdi de bu katkıyı daha fazlasıyla sunacaklarına inanıyorum ve teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

10-02-201710-02-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.