MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANATOLİA Takımı Teknofest'te Türkiye 2'ncisi Oldu

ANATOLİA Takımı Teknofest'te Türkiye 2'ncisi Oldu

ANATOLİA Takımı Teknofest'te Türkiye 2'ncisi Oldu

Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay Teknofest'te Uçan Araba Tasarım Yarışmasında Türkiye 2'ncisi olan Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi ANATOLİA Takımını okullarında ziyaret ederek, tebrik ettiler.

ANATOLİA Takımı öğrencileri Ali Mirza Küçükarslan, Tahsin Yiğit, Nurefşan Binici ve İkranur Şevval Toptaş yarışmada derece yapan projelerini tanıttı.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, öğrencilerimizin bu başarısının bizlere büyük bir mutluluk yaşattığını belirterek, "Bu başarıyı bizlere yaşatan öğretmenlerimize, okul idarecilerimize, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve bu projeyi destekleyen Yeşilyurt Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin her zaman yanında olarak bu başarıları daha da artırmak istiyoruz. Bu tür başarılar hem İlimiz hem de ülkemiz için büyük önem taşımaktadır." diyerek öğrencileri tebrik etti. 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise,"Öğrencilerimizi, okul idarecilerini tebrik ediyorum, başarılarının daim olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." temennisinde bulundu.

Çocuklarımızla ne kadar gurur duysak az diyerek sözlerine başlayan Malatya Milletvekili Ahmet Çakır," Çocuklarımız bu projeyle başarıya imza attılar, gelecekte bu çalışmaların çok daha iyi boyutlara ulaşacağına inanıyorum. Ekibimizi yürekten tebrik ediyorum." dedi.

30-09-202030-09-202030-09-2020

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.