MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akmercan Ortaokulu'nun Açılışı Gerçekleştirildi

Akmercan Ortaokulu'nun Açılışı Gerçekleştirildi

Akmercan Ortaokulu'nun Açılışı Gerçekleştirildi

İl Müdürümüz Sayın Hatice Özdemir, İş İnsanı Gazi Akmercan tarafından Akçadağ'da yapılan Akmercan Ortaokulu'nun açılış törenine katıldı.

Malatya Valisi Sayın Hulusi Şahin törende yaptığı konuşmada, Akmercan Ailesinin Türkiye'nin bir ucundan öteki ucuna birçok hayır işini sessiz sedasız yaptığını belirterek, İş İnsanı Gazi Akmercan'ın işlerinde titiz, disiplinli, ahlaklı ve büyük çapta ülkemize katma değer oluşturan, istihdam sağlayan çok önemli bir şirketler grubunun sahibi olduğunu, bunun yanında hayır işlerini de beraberinde yürüttüklerini gördüğünü belirterek bundan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Okul binalarında bir kalite ortaya koyulursa, bunun öğrenciye de, öğretmene de sirayet edeceğini ve eğitimin kalitesinin hızla olumluya doğru yöneleceğine değinen Vali Şahin, buradan yetişecek olan öğrencilerin memlekete hizmet edeceğini söyledi.

Malatya Valisi Sayın Hulusi Şahin, Akçadağ ilçesinin mütevazı bir ilçe olmasına rağmen Fen Lisesi ile birlikte 10 adet liseye sahip olduğunu, liselerin kalitesinin yanında eğitim, öğretim kadrosunun da çok iyi niyetli ve fedakâr olduğunu, velilerimizin de bu güzelliklere destek vermeleri halinde öğrencilerimizin başarılarının çok iyi noktalara geleceğini söyledi.

Malatya Valisi Sayın Hulusi Şahin, İlçemiz eğitimine önemli katkı sunacak bu güzel eserin kazandırılmasını sağlayan Akmercan Ailesi ve emeği geçen herkese teşekkür ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Program sonunda açılışı yapılan okul binası Malatya Valisi Sayın Hulusi Şahin, Akmercan Ailesi ve protokol tarafından gezilerek incelendi.

09-06-202209-06-2022

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.