MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Aile Okulu Projesi" Hayata Geçirildi"Aile Okulu Projesi" Hayata Geçirildi

Milli Eğitim Bakanlığımızın "Mutlu aile, mutlu çocuk" sloganı ile ön plana çıkardığı toplumumuzun temeli olan aileyi güçlendirmek adına "Aile Okulu projesi" ülkemiz genelinde hayata geçirildi.

Bu proje kapsamında aile içi iletişim, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitelerden oluşan 8 ana başlıkta verilen bu eğitimlerle velilerimiz için daha sağlıklı bir aile yapısına katkı sağlanması amaçlanmaktadır. 8 ana başlıkta ve 44 saat olarak verilen eğitimlerle aile yapısını olası risklere karşı daha korunaklı hale getirmek hedefleniyor.

Proje kapsamında ilk olarak 12 öğretmenimiz Erzurum'da eğitime alınarak eğitici eğitimi belgesi verildi. Ardından bu eğitici öğretmenlerimiz 20 Ağustos 2022 tarihinden itibaren, ilimiz genelinde gönüllü olarak belirlenen ve tüm ilçeleri ve okullarımızı kapsayacak şekilde Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü olarak planlamasını yaptığımız, farklı zamanlarda düzenlenen kurslarla 865 Aile Okulu öğretmenine eğitim verildi. Eğitimleri tamamlanan öğretmenler Halk Eğitim Merkezlerimizin koordinasyonları sonrası gerek kendi okullarında gerekse ihtiyaç duyulan kurumlarımızda şu ana kadar ilimiz genelinde bugüne kadar 9069 veliye ulaşarak belirlenen konularda velilerimizle paylaşımda bulundular. Aralık ayı sonuna kadar 2200 velilerimizin de proje kapsamındaki eğitimlerini tamamlamayı planlamaktayız.

Bizlerin de zaman zaman ziyaret ettiği, gerek ailelerimizle yaptığımız sohbetlerde gerekse projede yer alan öğretmenlerimizle yaptığımız değerlendirme toplantılarında, 44 saati kapsayan bu aile buluşmalarında; projenin amacına ulaşmasını gözlemlemek, sohbetlerde bu duruma tanık olmak, bu projenin bir parçası olarak toplumun temeli olan ailelerimizin güçlendirilmesine katkı sağlamak bizim için ayrı bir öneme, ayrı bir değere sahiptir.

Tüm velilerimize açık bu olan bu eğitimler kapsamında; annelerimiz, babalarımız en yakın Halk Eğitim Merkezlerimize, her kademedeki kendilerine en yakın okullarımıza uğrayarak bilgi alabilir, eğitimlere katılabilirler. Geleceğimize yön verecek olan çocuklarımızın yetişmesinde temel unsur olan ailelerimizi bekliyoruz "Mutlu aile, mutlu çocuk" .....

05-12-202205-12-202205-12-2022

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.