MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenler Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Aday Öğretmenler Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Aday öğretmenler kahvaltıda bir araya geldi

   Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, yetiştirilmek üzere, ilimiz Battalgazi İlçesine atanan aday öğretmenler ile gerçekleştirilen kahvaltı programında bir araya geldi.

   Battalgazi Öğretmen Evinde düzenlenen programa Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Maarif Müfettişleri Başkan Vekili Rauf Karakurt, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhittin Güleryüz, danışman öğretmenler ve aday öğretmenler katıldı.

   Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Öğretmenlik mesleği aşkla yapılması gerekir. Mesleğimizi elimize aldığımızda iş başlıyor demektir. Görevini en iyi yapan, vatanını en çok sevendir. Çocuklarımız sizlere emanet edilecek. Çocuklar ülkemizin geleceği, sizler de bizim geleceğimizsiniz. Vatanına, milletine bağlı, iyi bir nesil yetiştirdiğinizde bunlar sizin eseriniz olacaktır. Sizlere çok büyük görev düşüyor. Bir derdiniz sıkıntınız olursa biz her zaman sizlerin yanınızdayız.” dedi.

  Aday öğretmenleri tebrik eden Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran ise, “Bugün burada kahvaltı yaptığımız 250 arkadaşımız, danışman öğretmenlerin yanında Eylül ayına kadar eğitim görecek. Vatanımızın milli gelirini arttıracak, ihracatını arttıracak, mutluluk seviyesini yükseltecek nesiller yetiştirmenizi sizden istirham ediyorum. Bayrağını seven, toprağını seven, vatandaşını seven, hiçbir etnik ayrım yapmadan, hiçbir görüş ayrımı yapmadan, onlara hizmeti bir ulvi duygu olarak, düşünen, yaşayan gençleri yetiştirmenizi istiyorum. Öğretmenlik hayatınızda sizlere başarılar diliyorum” dedi.

   Program “ Aday Öğretmen Bilgilendirme Eğitimi” sunumunun ardından sona erdi.

 

11-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-2016


İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.