MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecinde Okul Müdürlerinin Görevleri” Konulu Seminer Düzenlendi.

“Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecinde Okul Müdürlerinin Görevleri” Konulu Seminer Düzenlendi.

“Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecinde Okul Müdürlerinin Görevleri” Konulu Seminer Düzenlendi.

 

   Milli Eğitim Bakanlığının ilk defa uygulamaya koyduğu aday öğretmenlere yönelik yetiştirme süreci kapsamında ilimize atanan ve adaylıklarını Malatya’da geçirecek olan 537 aday öğretmen için “Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecinde Okul Müdürlerinin Görevleri” konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.

   Battalgazi Halk Eğitim salonunda düzenlenen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Maarif Müfettişleri Başkanı Şenay Günel, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri katıldı.

  Battalgazi Halk Eğitim salonunda verilen seminerde açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; “Değerli Müdürlerim, aday öğretmen yetiştirme sürecinde sizlere çok önemli bir görev düşüyor, sizlerde çok iyi bilirsiniz ki geleceğin en önemli belirleyicisi eğitim, eğitimin en etkili öğesi de öğretmendir. Memleketin her köşesinde, yüreklere sevgiyi, zihinlere bilgiyi nakış nakış işleyen toplumun önderi öğretmenlerimizin yetişmesi sizlerin ve aday öğretmenlerimize rehberlik yapacak danışman öğretmenlerimizin çalışmasına bağlıdır. İlimize atanan bu öğretmenlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için her şeye biz hazırız, sizlerin de bu arkadaşlarımıza iyi bir yönetici ve rehberlik yapacağınıza inanıyorum.” dedi.

   Konuşmaların ardından “Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecinde Okul Müdürlerini Görevleri” konulu seminer iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

04-03-201604-03-201604-03-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.