MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Açık Öğretim Okulları Mezunlarına Diplomaları Törenle Takdim Edildi

Açık Öğretim Okulları Mezunlarına Diplomaları Törenle Takdim Edildi

Açık Öğretim Okulları Mezunlarına Diplomaları Törenle Takdim Edildi

Malatya Açık Öğretim Lisesinden mezun olan öğrencilere diplomaları törenle takdim edildi.

Battalgazi Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Aytaç,  Açık Öğretim Okulları Daire Başkanı Mehmet Zeki Başyemenici, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Demir, İl Hayat Boyu Öğrenme Koordinatörü Şube Müdürü Mehmet Ateş, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Açık Öğretim Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Açık Öğretim Lisesi diploma töreni açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Demir,” Ülkemizde 30 yılı aşan bir geçmişe sahip olan Açık öğretim Sistemi, iki buçuk milyonu aşan mezunu ve iki buçuk milyona yaklaşan aktif ve pasif öğrencisiyle Türk Eğitim Sistemine bugüne kadar önemli katkılar sağlamıştır.

Açık Öğretim Okulları´nın bir şekilde örgün eğitimlerine devam edemeyenler için daima açık tutulan "eğitim kapısı" ve eğitimin her yaşta devam edebileceğinin göstergesidir” şeklinde konuştu.

Demir, ”Açık öğretim sistemiyle sadece Türkiye’de değil, Avrupa’daki ceza evlerinde yatan mahkûm öğrencileri de hayata bağlanmaktadır. Yine on binlerce engelli vatandaşımız bu sistem aracılığıyla açık lise ve yükseköğrenimlerine devam etme imkânı bulmaktadır.

Eğitimi sadece okullarda, belli bir yaşta başlayıp, biten bir şekilde görmek, zamanın ruhuna aykırıdır bu nedenle açık öğretim okulları, yarıştan kopmayanların, eğitimlerini devam ettirme azmini yitirmeyenlerin okullarıdır. Hayatın getirdiği bazı zorluklara takılmayanların, bütün engellere rağmen öğrenimlerine devam etme gayreti gösterenlerin okullarıdır.

Bu sebeple açık öğretim okullarından mezun olmak takdire layık bir başarıdır. Ben bu başarıyı gösteren değerli öğrencilere ve siz değerli protokole saygılarımı sunar öğrencilerimizin başarılarının devamı dilerim ”dedi.

Açık Öğretim Okulları Daire Başkanı Mehmet Zeki Başyemenici konuşmasında; Açık Öğretim Okullarının günümüzdeki öneminden ve gelecek hedeflerinden bahsettikten sonra programda emeği geçenlere teşekkür ederek, mezun öğrencilerimizi kutladı ve başarılarının devamını diledi. 

Konuşmaların ardından Açık Öğretim Okullarını başarıyla tamamlayan öğrencilere protokol üyeleri tarafından diplomaları törenle takdim edildi.

24-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.