MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“44 Günde 44 TIR Yardım Kampanyası” Çerçevesinde, Suriyeli Mülteciler ve Terör Mağduru Vatandaşlara Yardım TIR’ları Gönderildi

“44 Günde 44 TIR Yardım Kampanyası” Çerçevesinde, Suriyeli Mülteciler ve Terör Mağduru Vatandaşlara Yardım TIR’ları Gönderildi

 “44 Günde 44 TIR Yardım Kampanyası” Çerçevesinde, Suriyeli Mülteciler ve Terör Mağduru Vatandaşlara Yardım TIR’ları Gönderildi

  Malatya’da, “44 Günde 44 TIR Yardım Kampanyası” çerçevesinde, Suriyeli mülteciler ve terör mağduru vatandaşlar için 10 tanesi İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait olmak üzere 22 TIR düzenlenen tören ile gönderildi.

  Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya Eczacılar Odası ile İHH tarafından organize edilen ve Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nünde büyük destek verdiği 44 Günde 44 TIR Yardım Kampanyası’nda 17 TIR’ın ardından 22 TIR daha yola çıktı. Düzenlenen törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, ilçe belediye başkanları ve davetliler katıldılar.

  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Bu yardımları el birliği ile yaptık. Bize yakışan, bizim kadim medeniyetimize yakışan insan odaklı bakışımıza yakışan aslında çok güzel bir davranış. Bir araya gelerek insanlık adına mağdur olan Suriye’deki kardeşlerimize, Doğu’da terörden zarar görmüş kardeşlerimize yardım gönderiyoruz.” dedi.

  AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık da, “44 Günde 44 TIR Yardım Kampanyası bir kez daha bizim hoşgörü iklimimizin en güzel göstergesidir, yardım ikliminin en güzel göstergesidir.” diye konuştu. 

  Malatya’da yaklaşık 8 bin Suriyelinin konteyner kentte, yaklaşık 6 bin Suriyelinin ise evlerde olmak üzere yaklaşık 14 bin Suriyelinin kaldığını belirten Vali Süleyman Kamçı, “44 Günde 44 TIR Kampanyası aşağı yukarı tamamlandı. Ama bundan öncede Malatya’daki sivil toplum kuruluşları Suriye’ye yardım TIR’ları gönderdiler. 44 TIR’dan daha fazla yardım yaptık. Aynı durumda biz olsak hiç gideceğimiz yer yok. Bu nedenle birlik ve dirlik içinde olmak durumundayız.” dedi.

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise şöyle konuştu:

  “Nerede bir mazlum varsa, nerede bir mağdur varsa, hepsinin umudu Türkiye. Türkiye bu ümmetin umudu olmaya devam etti. Bizlerin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içerisinde her zamankinden daha fazla çalışmamız lazım. Bugün bakın Avrupa, zenginlikte bizden çok daha ileride. Ama kendi kapılarına 3-5 sığınmacı gelince paniklediler. Türkiye yıllarca kimseden 5 kuruş medet beklemeden bu ülkenin hayırsever vatandaşları tarafından, bu ülke vatandaşları tarafından en iyi şekilde ağırlanmaya çalışıldı ve ağırlanıyordu ama Avrupa’da kapılardan döndürdüler, en kötü muamelelere maruz bıraktılar ve ondan sonra da bütün insanlığa insan hakları dersi vermeye kalktılar.”

  Yapılan duaların ardından 10 tanesi İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait olan, 22 yardım TIR’ı Suriyeli mağdurlar ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki terör mağduru vatandaşlara ulaştırılmak üzere yola çıktı.


03-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-2016

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.