MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Battalgazi Halk Eğitim salonundan 24 Kasım Öğrenmenler Günü Kutlama programı düzenlendi.

Kutlama programı İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla başladı. Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı daha sonra Anıt Şeref Defterini imzaladı. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri Battalgazi Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen programla devam etti.

 Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen programa Vali Yardımcısı Miktat Alan, İl Müftüsü Ümit Çimen, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı İhsan Gencay,  Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda, bazı öğretmenler günün anlam ve önemini belirten şiirler okuyup konuşmalar yaptı.

24 Kasım Öğrenmenler Günü Kutlama programında konuşan il Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; “Bizler, Anadolu’nun engin miras anlayışından gelen hoşgörüyü ve kendi yüreğimizin sesini Matematik formüllerine nakış nakış işleyerek çocuklarımıza verdiğimiz gün işimizi en iyi yaptığımız gündür. Bizim için öğretmenler günü çocuğumuzun veya öğrencilerimizin her doğru davranışı sergilediği gündür. Bizim için öğretmenler günü 15 Temmuzların yaşanmayacağı gündür. Bizler doğru bilgiyi ahlakla birlikte yoğurarak vermek zorundayız. En çok bilgi bilenlerin kendi meclislerini kendi savaş uçaklarıyla bombaladıkları günleri de bizler yaşadık. Bunun sebebi bilgiyi aktarmadığımız için değil, unutmayalım onlar bizim en zekilerimizdi. Onlar en çok net yapanlardı. Ama bir şey alamamışlardı. Milli şuuru almamışlardı. Bizler sadece bilgiyi vermeyeceğiz, bilgiyle birlikte oluşturduğumuz milli şuurun her gün yeniden yaşatılması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Geleceğimizi her gün yeniden milli ve manevi değerlerimizle birlikte yeniden inşa edeceğiz” diye konuştu.

Vali Yardımcısı Miktat Alan ise öğretmenliğin gücünü sevgiden alan ve malzemesi insan olan bir meslek olduğunu belirterek, “Çocukları, kötülükten, yanlıştan uzak tutmak görevi ailelerinden sonra öğretmenler sayesinde olmaktadır. Bu nedenle toplumun yapı taşı olan bireye daima ideal olanı tercih ettiren, yetiştirdikler, çocuklar ve gençler sayesinde milletimizin istikbalini aydınlatan fedakar öğretmenlerdir. Bir toplumun eğitim ve öğretim faaliyetlerine verdiği değer o toplumun gelişmişlik ve kalkınmışlık düzeyiyle yakından alakalıdır. Bu sebeple kültür, sanat, bilim ve ekonomi alanlarında kalkınmış ve ilerlemiş olmak şüphe yok ki eğitim öğretim sorunlarını çözmüş bir toplum olmakla mümkün olacaktır. Günümüz eğitim sisteminde teknoloji unsurlarından istifade ediliyor olmasına rağmen eğitimin anlam unsuru öğretmendir. Öğretmenin etkili olmadığı bir sistemin başarılı olması asla mümkün değildir” dedi.

      Program aday öğretmenler için yemin töreninin yapılması ve emekli öğretmenlere hizmet şeref defterlerinin verilmesiyle son buldu.

25-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.