MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

      İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın Atatürk Anıtı´na çelenk sunumuyla başlayan daha sonra Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda devam eden tören, müzik öğretmenleri eşliğinde İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Ardından aday öğretmenlerin yemin töreni yapıldı.  
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın Atatürk Anıtı´na çelenk sunumuyla başlayan daha sonra Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda devam eden tören, müzik öğretmenleri eşliğinde İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Ardından aday öğretmenlerin yemin töreni yapıldı. 

Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen programa Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan, İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Aksoy, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz,  Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Şenay Günel, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü töreninde konuşan Vali Süleyman Kamçı, yaptığı konuşmada gücünü sevgiden alan ve malzemesi insan olan öğretmenliğin, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleklerinden birisi olduğunu söyledi. 

Bir toplumun eğitim ve öğretim faaliyetlerine verdiği değerin, o toplumun gelişmişlik ve kalkınmışlık derecesiyle yakından alakalı olduğunu anlatan Kamçı, "Bu sebeple kültür, sanat, bilim, teknoloji ve ekonomi alanlarında kalkınmış ve ilerlemiş olmak, şüphe yok ki eğitim ve öğretim sorunlarını çözmüş bir toplum olmakla mümkün olacaktır." dedi.

Kamçı, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlere rahmet dileyerek, "Yetiştirdikleri evlatlarımız sayesinde ülkemizin geleceğini teminat altına alan bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü´nü kutluyorum." şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise en eski mesleklerden biri olan öğretmenliğin hayatla başladığını ve ölümle neticelendiğini ifade etti.

Tatlı, "Sizler, dünyanın en değerli varlıklarını teslim aldınız ve yetiştiriyorsunuz. Sizler, ülkenin 2023 Vizyonunun baş aktörlersiniz. Şehit kanlarıyla sulanmış vatan toprağında bin bir renkte çiçeklerin bahçıvanlarısınız. Cumhuriyetimizin 100. yılında hedefleri dünyanın ilk 10 ülkesi arasına girmek olan Türkiye Cumhuriyeti´nin, bu hedeflere sizlerin gayret ve çalışmalarınızla ulaşacağınıza inanıyoruz." diye konuştu. 

Genç öğretmenler adına Tuba Yalım, emekli öğretmenler adına Ziya Erdem de konuşma yaptı. Vali Süleyman Kamçı, emekli olan Orhan Öksüz, Ziya Erdem, Soner Kara ve Şüheda Sertdemir’e hizmet şeref belgesi verdi.

 

            Vali Süleyman Kamçı, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan, İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Aksoy tarafından, şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

öğretmenler günüöğretmenler günüöğretmenler günüöğretmenler günü

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.