MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Battalgazi Halk Eğitim salonunda 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama programı düzenlendi.

Kutlama programı, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, daha sonra Anıt Şeref Defterini imzaladı.

 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri Battalgazi Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen programla devam etti.

 Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen programa; Vali Ali Kaban, 2´nci Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, İl Jandarma Komutanı J.Albay Şerafettin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı,Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Mumcu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda, bazı öğretmenler günün anlam ve önemini belirten şiirler okuyup konuşmalar yaptı.

24 Kasım Öğrenmenler Günü Kutlama programında konuşan il Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; “Tarihte devletleri ve medeniyetleri inşa eden hep öğretmenler olmuştur. İstanbul’un büyük fatihi, Fatih Sultan Mehmed’ in Hocası Akşemsettin’i hepimiz hatırlarız. Tarihe yön veren liderlerin mutlaka iyi bir öğretmenleri olmuştur. “Oku!” emri ile başlayan bir medeniyetin çocukları olarak bizler, elbette öğretmenlerimizin kıymetini bileceğiz, onlara daha iyi ortamlar sağlamaya özen göstereceğiz. Öğretmenlik mesleğinin fedakâr yönlerini unutmayacağız ” dedi.

Tatlı; “Öğretmen yetiştiren kurumlar ve eğitim fakültelerinin mutlaka yeniden ele alınması gerekir. Mesleğin incelikleri, çağın gereklerine göre yeniden değerlendirilmeli ve masaya yatırılmalıdır. Akademik ortam ile okul ortamlarının birbirinin tecrübelerinden ve birikimlerinden daha iyi yararlanmaları ve bilgi, olanak paylaşımlarını artırmaları çok daha faydalı olacaktır. Özellikle öğretmenlerimizin baş döndürücü bir gelişimin olduğu bu çağda kendilerini yenilemeleri, kaçınılmaz bir zorunluluktur. Bizler de elimizden geldiğince onlara gereken ortamları ve olanakları sağlamaya devam edeceğiz ”dedi.

Öğretmen ideal insandır diyerek sözlerine başlayan Vali Ali Kaban ise; “Öğretmenler, kadim zamanın günümüze taşıdığı ilim, irfan ve ahlâk birikimini çağın bilgisiyle harmanlayarak inanmayı, başarmayı, ahlaklı olmayı ve insana dair bütün erdemleri azim ve fedakârlıkla istikbalimiz olan çocuklarımıza öğretme çabası gösteren toplum mimarlarıdır.

Ailelerinden sonra belki de öğrencilerin en önemli rol modeli öğretmenlerdir. Öğretmenler ilim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyen, bilgiyi aktarmaktan ziyade bilgiye ulaşmayı ve onu paylaşmayı öğreten ve görevini icra ederken her türlü fedakârlığı sergileyen münevver insanlardır.

Bu anlamda ülkemizin geleceğini teminat altına almak hususunda en önemli görevlerden biri hiç şüphesiz öğretmenlerimize düşmektedir. Öğretmenlerimizin çalıştıkları ortamlarda karşılaşacakları eksiklik ve aksaklıkları sağduyu ve hoşgörü ile çözüme ulaştıracaklarından, öğrencilerini öz kardeşleri, öz evlatları gibi bağırlarına basacaklarından, her geçen gün daha da büyüyen ve güçlenen Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin önlenemez yükselişine ilim ve irfanlarıyla omuz vereceklerinden zerrece şüphem yoktur” şeklinde konuştu.

Vali Kaban; “Haklarının hiçbir şekilde ödenemeyeceği inancıyla, yaratılmışların en şereflisi olan insanın tekâmülü uğrunda ömrünü vakfeden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü kutluyor, şehadetle şereflenen ve ebediyete intikal etmiş bulunan eğitim camiamızın mensuplarına Yüce Allah´tan rahmet diliyorum” dedi. 

Program aday öğretmenler için yemin töreninin yapılması ve emekli öğretmenlere hizmet şeref defterlerinin verilmesiyle son buldu.

24-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.