MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı


Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları  İlk temsili kutlama İl Millî Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşti.

Battalgazi Zekeriya Bitmez İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi, Zehra Ulubaba, Okul Müdürü ve Öğretmenleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı ziyaret ederek makamı devraldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Milletimizin geleceği olan çocukların daha şimdiden geleceğe hazırlandıklarını kaydederek, onların yetişmesinde katkıları olan başta anne ve babaları olmak üzere, eğitimlerini sağlayan öğretmenlerine teşekkür etti.

Devir Teslim töreninin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve makamını devrettiği Zehra Ulubaba Atatürk anıtına çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundular. Anıt önünde yapılan törenin sona ermesinin ardından 23 Nisan şenlik yürüyüşü gerçekleştirildi. Öğrenciler Kanal Boyundan Atatürk Spor salonuna kadar kortej halinde yürüdüler.

Atatürk Kapalı Spor salonunda düzenlenen kutlama törenine  Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, daire müdürlüleri, STK temsilcileri, öğrenci velileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını, tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdecisiydi.

İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı; Birlik ve beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, ulusal egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti, barıştı, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal’in geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız. Ülkemizin, milletimizin, dünyanın ve insanlığın geleceği ve barışa katkısı açısından büyük önem taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her geçen yıl daha coşkulu, heyecanlı ve sevinçli kutlarken, Bu yıl 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi 97 yıl önce başlamış olan milli egemenlik, barış ve bağımsızlık yürüyüşümüze kast eden ihanetçi terör çetesi bağımsızlığımızın ve milli egemenliğimizin sembolü milli iradenin tecelligahı olan, Gazi Meclisimizi hedef almış ve Gazi Meclisimizi bombalamışlardır. 97 yıl önce meclisi kuran ve milli iradeyi hakim kılan milletimiz aynı ruhla bu hain girişime karşı top yekün durmuş ve meydanları doldurarak demokrasi ve milli egemenliğine sahip çıkmıştır. Bu nedenle bundan böyle geleceğimizin güvencesi olan sevgili çocuklarımızı bu konuda daha duyarlı olacak şekilde yetiştirmeliyiz.

 

Sevgili çocuklar, sevgili gençler;

 

Aydınlık geleceğimizin, aydınlık yüzleri;

 

Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, millî manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılanmış, kendine güvenen bireyler olarak yetiştirdiğimiz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu donanım; Sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeterki birikimli olmak için çalışın, başarmak için samimi ve gayretli olun.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.”

Tatlı’nın konuşmasının ardından minik öğrencilerin gösterilerine geçildi. Ana sınıfı öğrencilerinin sergilediği gösteriler izleyenler tarafından tam not alırken, özellikle minik öğrencilerin oluşturduğu mehteran ekibinin gösterisi uzun süre alkış aldı.

Öğrenciler tarafından yapılan gösterilerde  halk oyunları ekibinin folklor gösterisi büyük beğeni topladı.

 

24-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-2017
24-04-2017
24-04-201724-04-201724-04-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.