MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

175 Bin TL Yardım Çeki İHH´ Ya Teslim Edildi

175 Bin TL Yardım Çeki İHH´ Ya Teslim Edildi

175 Bin TL Yardım Çeki İHH‘ Ya Teslim Edildi

Malatya Valiliği öncülüğünde, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İHH Malatya Şubesi ve Memur-Sen Malatya Şube Başkanlığı ortaklaşa Suriye’deki çocukların hem eğitim hem de diğer ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir kampanya düzenlendi. Düzenlenen kampanyada 35 bin TL’lik Suriyeli mültecilere eğitim desteği ile 140 bin TL’lik de Suriye Mülteci Kampı Bayram Desteği toplandı. Kampanyanın çeki İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin’e teslim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin, İHH yetkilileri ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, bu kampanyanın süregelen kampanyalarından birisi olduğunu söyledi.

 Suriyeli mültecilere yardımlarını esirgemeyen Malatyalılara teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı, “İHH’nın alanda tespit etmiş olduğu ihtiyaçlarda kullanılmak üzere biz her 2 çeki İHH Malatya Şube Başkanlığına teslim ediyoruz. İHH’ nın özellikle Suriye’de genelde de dünya genelindeki yurtlarından edilmiş mazlumlara ve yetim bırakılmış çocuklara sahip çıkmasından dolayı da tekrar teşekkür ediyoruz. İnşallah bu yardımlar en kısa zamanda Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine iletilir” diye konuştu.

Daha sonra söz alan İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin ise, “Sayın Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Yetim, mağdur ve mazlum dostu olduğunu biliyoruz ve bu anlamda da Malatya şanslı. Sayın Müdürümüzle birçok kampanya yaptık. Suriye’de mağdur, mazlum ve yetim durumda olan çocuklarımızı destekleyip sevindirelim düşüncesiyle başlattığımız kampanya. Valiliğin izni ve talimatıyla bu çerçevede 35 bin liralık eğitim desteğiyle, 140 bin liralık da Suriye’deki kamplarda kalan insanların acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir destek oluşturuldu” şeklinde konuştu.

Suriye’deki öğrenci ve kamplarda kalan mülteciler için 175 bin TL’lik yardım desteği çekini İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin’e teslim eden Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Yardım ve desteklerini esirgemeyen Malatyalılara, Malatya’daki bütün öğrencilerimize, velilerimize çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

28-06-201728-06-201728-06-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.