MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi Şehidi Zekeriya Bitmez’in Adı Verildi

15 Temmuz Demokrasi Şehidi Zekeriya Bitmez’in Adı Verildi

15 Temmuz Demokrasi Şehidi Zekeriya Bitmez’in Adı Verildi

 

   FETÖ terör örgütü operasyonları kapsamında el konulan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilen okula 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Zekeriya Bitmez ’in adı verildi.

   Malatya’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Atatürk Havalimanı’nda şehit düşen Zekeriya Bitmez ‘in ismi, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bu örgüte yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilen  ve eski adı Özel Turgut Özal İlkokulu olan okula verildi.

   Vali Mustafa Toprak, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve Battalgazi İlçe Kaymakamı Vedat Yılmaz ile birlikte FETÖ’den alınan ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen Zekeriya Bitmez’in isminin verildiği Şehit Zekeriya Bitmez İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti.

   Demokrasi şehidi Zekeriya Bitmez’in eşi Serpil Bitmez, kızı Feride Bitmez ve oğulları Kadircan ile Muhammet Buğra Bitmez’de okul ziyaretinde yer aldı.

   Vali Mustafa Toprak, “15 Temmuz’da ihanetçilerin ülkemizin, devletimizin bekasını ortadan kaldıracak hain girişimi, ortaya koyanların emelleri kursaklarında kalacak şekilde milletimizin gücüyle, iradesiyle devlet büyüklerimizle elbirliğiyle büyük bir azim ve kararlılık içinde bertaraf edilmesi için hepimiz gayret ettik ve bertaraf edildi. Bu bertaraf etme içerisinde şüphesiz ki Zekeriya Bitmez’ler gibi 241 kardeşimiz bu ülkenin bekası için tankların, toplatın, tüfeklerin, ateşlerin altında şehit düştü. Onun için minnettarlığımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

   Hain girişimin içerisinde FETÖ/PDY terör örgütünün insanların dini inançlarını, duygularını istismar ederek her türlü hilekârlığı, hırsızlığı, ipsizliği kendine göre meşru zeminde her türlü hilekârlığı ortaya koyduğunu dile getiren Toprak, şunları söyledi:

   “Sinsice devletimizi kendi içinden yok etmek ve bu ülkeyi, yedi düvelin yüz yıl öncesinden ortaya koyduğu ihanetler zincirini yüz yıl sonra devletimizi parçalamak üzere tekrar harekete geçtiler. Ülkemizin değerleriyle, ordumuzun şerefli askerlerinin içerisine giren, yeltenen hainler milletimizin, ordumuzun silahını milletimizin üzerine kullandılar. Ama onların her biri bir bir ayıklanıyor, bertaraf ediliyor. Hem milletimizin gönlünde hem devletimizin ceza ve hukukunda gerekli karşılıkları verilmek üzere işlemler yapılıyor. Bununla birlikte tüm insanları yanıltarak, yanlış noktalara sürükleyerek, istismar ederek, vatandaşlarımız üzerinde bir ihanet şebekesi kurarak, elde ettikleri devletin imkânlarını kullanarak, milletimizin değerlerini kendilerine yönelik olarak kullandıkları o hain birikimleri de en ince ayrıntısına ve sonuna kadar tekrar milletimize döndürmek için çalışmalar devam ediyor. Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) dershanelerinden okullarına, sağlık tesislerinden şirketlerine kadar devletimizin oluşturduğu, milletimizin değerlerini alarak kendilerine peşkeş çekenlerin milletten aldıkları ve hırsızladıkları mallar, tüm donanımlar, paralar tekrar milletimizin aslına dönüyor”dedi.

   Toprak, 15 Temmuz’da hainlerin yaptıkları darbe girişiminde şehit düşen Zekeriya Bitmez’in isminin ibretlik olarak okula verildiğini kaydederek, 32 derslikli okulun isminin Şehit Zekeriya Bitmez İmam Hatip Ortaokulu olduğunu ifade etti.

   Demokrasi şehidi Zekeriya Bitmez’in eşi Serpil Bitmez, FETÖ terör örgütünden alınan okula şehit eşinin isminin verilmesinden dolayı gururlu olduklarını ifade etti.

  Serpil Bitmez, “Eşimin hem şehit düşmesi hem de isminin göz önünde olan bir okula FETÖ’nün okuluna verilmesinden gurur duyuyoruz. Çocukların beyinleri yıkanmadan bir eğitim verilecek. FETÖ’cü öğretmenler, çocukların beyinlerini yıkıyordu. Onlar görevden alındı. Öyle bir eğitim verilsin ki Suriye’yi, Irak’ı düşünelim onlar nasıl yaşıyorlar. O duruma gelmemek için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.


20-09-201620-09-201620-09-201620-09-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.