MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yazarlık Atölyesi ve Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi

Yazarlık Atölyesi ve Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi

Yazarlık Atölyesi ve Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi

Öğrencilerin okuma ve yazma alışkanlıklarını geliştirmek, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan kültürümüze önemli katkıları olan şair ve yazarlarımızın eserlerini okumalarını sağlamak amacıyla Müdürlüğümüzce Yazarlık Atölyesi ve Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi yürütülmekte olup, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı,  bu proje kapsamında yer alan ortaöğretim kurumları öğretmen ve öğrencileri ile bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmaları, düşüncelerini yazıyla ifade edebilme ve toplum önünde konuşma kabiliyeti kazanmalarının önemini vurgulayarak, “ Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim ve bu projede görev alan öğretmenlerimize de teşekkür ederim.” dedi.

Öğrencilerde yazma becerilerini geliştirmek, sanatsal, edebi ve estetik duyarlılığı artırmak, değişik türlerde yazma tekniklerini öğrenmek ve ileride sanat değeri olan ürünler ortaya koyabilmek amacıyla hazırlanan Yazarlık Atölyesi ve Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesine; Malatya Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi, Malatya Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Hafize Özal MTAL , Tecde Anadolu Lisesi, Kernek Anadolu Lisesi, Fethi Gemuhluoglu Fen Lisesi, Selahattin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kolukısa Anadolu Lisesi ve Abdulkadir Eriş MTAL  katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın öğretmen ve öğrencilerle sohbet edip, fotoğraf çektirmesi ile program sona erdi.

28-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-2019

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.