MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Yarbay Songül Yakut İlk ve Ortaokulu Kütüphanesi Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Şehit Yarbay Songül Yakut İlk ve Ortaokulu Kütüphanesi Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Şehit Yarbay Songül Yakut İlk ve Ortaokulu Kütüphanesi Açılış Töreni Gerçekleştirildi

31 Mayıs 2017 tarihinde Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinde düşen helikopterde şehit olan Türkiye´nin ilk kadın İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Songül Yakut´un adının verildiği Akçadağ ilçesine bağlı Ören Mahallesi´nde yer alan Şehit Yarbay Songül Yakut İlk ve Ortaokulunda, Bakanlığımız tarafından oluşturulan “Z Kütüphanesinin’’ açılış töreni gerçekleştirildi.

Şehit Yarbay Songül Yakut’un adının verildiği kütüphanenin açılış törenine Vali Aydın Baruş, , Akçadağ Kaymakamı Muhammed Taha Canpolat, Akçadağ Belediye Başkan Vekili Abbulvahap Türk, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Müftüsü Ümit Çimen, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile resmi kurum temsilcileri, veliler, öğrenciler, öğretmenler ve Şehit Songül Yakut’un yakınları katıldı.

Okulun dış binasına ‘Şehit Yarbay Songül Yakut kalbimizdesin’ yazılı poster asılırken, programa katılan Vali Baruş, üzerinde şehit Yakut’un fotoğraflarının yer aldığı tişörtleri giyen öğrencilerle yakından ilgilendi.

Programda konuşma yapan Vali Aydın Baruş Şehit Songül Yakut’un bu vatanı bizlere kanlarıyla emanet eden binlerce şehidimizden biri olduğunu ifade ederek, "O Türkiye´nin ilk kadın jandarma komutanıdır. Türk kadınına örnek olan bir cesaret ve fedakârlık ifadesini gösteren bir kişi olmuştur. Şırnak Uludere´de göreve giderken şehit oldu ve şehitlik makamına ererek, bizlere bu vatanın, topraklarının ne kadar değerli olduğunu bir kez daha hatırlattı. Çocuklarımız okulda Şehit Songül Yakut´un adını gördükçe, vatan için fedakârlığın, çalışmanın ve gerektiğinde canını verebilmenin ne demek olduğunu daima yüreklerinde yaşatacaklarına inanıyoruz” diye konuştu.

Program sonrası okulu gezerek İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’dan bilgiler alan Vali Aydın Baruş, gezdiği sınıflardaki öğrencilerle ayrıca sohbet etti.

13-12-201813-12-201813-12-201813-12-201813-12-201813-12-2018

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.