MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Polis Amca İmam Hatip Ortaokulunda İlköğretim Haftası Töreni ve Programı düzenlendi.

Polis Amca İmam Hatip Ortaokulunda İlköğretim Haftası Töreni ve Programı düzenlendi. Burada yapılan törene Malatya Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Maarif Müfettişleri Başkanı Şenay Günel, Kurum Amirleri, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdür yardımcıları, çok sayıda öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Polis Amca İmam Hatip Ortaokulunda İlköğretim Haftası Töreni ve Programı düzenlendi.

Polis Amca İlköğretim Okulunda İlköğretim Haftası Töreni ve Programı düzenlendi.

 

Polis Amca İlköğretim Okulunda İlköğretim Haftası Töreni ve Programı düzenlendi. Burada yapılan etkinliğe Törene Malatya Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı,Maarif Müfettişleri Başkanı Şenay Günel, Kurum Daire Amirleri, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdür yardımcıları ve çok sayıda öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin haftanın önemi hakkındaki şiir ve yazılarını okumalarının ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı konuşma yaptı.

Tatlı; Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın sevincini yaşadığımız bu günde hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

2014-2015 eğitim- öğretim yılıyla beraber 768 okulumuzda 10.823 öğretmenimiz ve 188.240 öğrencimizle heyecanlı, mutlu, umutlu bir başlangıç yapacağız. İnşallah bu eğitim-öğretim yılında Malatya’mızın eğitim seviyesini daha ilerlere taşıyacağız.  Ayrıca bu eğitim-öğretim yılıyla beraber inşaatı biten 37 okul, 383 derslikle beraber fiziki kapasitemiz de artırmış olacaktır.

 

Kıymetli Meslektaşlarım,

Bu dava büyük bir davadır. Bu dava varlık -yokluk mücadelesinin taçlandırılacağı son noktadır. Çocuklarımızı çağın gereklerine göre yetiştirmek sizlerin gayretleriyle olacaktır. Onlara öyle dokunuşlar yapmalısınız ki her biri sanatçının şaheseri gibi olsunlar. Sizlere bu noktada güveniyorum. Biliyorum ki gece-gündüz demeden hedefleri 2071’lere ve ötesine uzanan bu aziz milletin evlatlarını çağının seviyesinin üstüne çıkarmak için özverili çalışıyorsunuz.

Milli-manevi değerlerini bilen, bu değerlere sahip çıkan Mehmet Akif’in ifade ettiği ö yüce nesli “Asım’ın Nesli’ni” yetiştirecek olan sizlersiniz. Küreselleşen dünyada hakkı ve hakikati bilen, kendine güvenen, sorgulayan,  çalışan,  gelişen teknolojiyi yaşam biçimi haline getiren, çözüm üreten, çevre bilinci gelişmiş ve çevreyle bütünleşmiş bir nesildir “Asım’ın Nesli”.

Değerli Veliler,

En değerli varlıklarınız bizim de en değerlimiz. Bu konuda şüpheniz olmasın. Eğitim-öğretim sadece okulda belirli saatlerde gerçekleştirilen bir süreç değildir. Doğumdan itibaren her an gerçekleştirilen bir süreçtir. Bu yüzden işi sadece okuldan ve öğretmenden beklemeyelim. Kaliteli bir eğitimin gerçekleşebilmesi için okullarımızın ve öğretmenlerimizin sizlere ihtiyacı olduğunu unutmayalım. Bu hususta idarecilerimize ve öğretmenlerimize yardımcı olalım. Unutmayın ki çocuklarımızın daha başarılı olmalarında sizlerin sıcak ilgisine ve yardımlarınıza ihtiyacı olacaktır.

Sevgili Öğrenciler,

Hepiniz yeni bir eğitim-öğretim yılına girmenin heyecanını yaşıyorsunuz. Bu başlangıç kimi çocuklarımız için zorunlu eğitim ilk heyecanı olurken kimileri içinse son heyecanı olacaktır. Okullarımız birlik ve beraberliğin tohumlarının atıldığı, kardeşliğin sadece kan bağı ile olmadığını gösteren en güzel ve en renkli çiçeklerin yetiştirildiği bir bahçedir. Sevgi ve hoşgörü merkezleridir. En güzel zamanlarınızda en güzel vakitlerinizi burada geçireceksiniz. Yanınızda sizlere rehberlik edecek sizlerin kendinizi tanımanıza yardımcı olacak fedakâr öğretmenleriniz olacak. Onlardan iyi istifade edin. Unutmayın insanlık tarihine şöyle bir baktığınızda başarılı insanların arkasında öğretmenler vardır.

Öğretmenlerinizden, en iyi biçimde faydalanınız. Okuldaki ve sınıftaki arkadaşlarınıza saygı ve sevgi duyguları besleyiniz. Düzenli çalışınız. Hiç unutmayınız ki başarılı olmanın yolu, düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer.

İlköğretim Haftasının ve 2014-2015 eğitim-öğretim yılının milletimize, Malatya’mıza ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Daha sonra okula yeni başlayan öğrencilere okula devam eden üst sınıftaki öğrenciler hoş geldiniz diyerek karanfiller verdiler. Folklor gösterisi ile devam eden törenin ardından törende bulunan protokoldeki yetkililer tarafından 1. sınıfa geçilerek ilköğretime yeni başlayan öğrencilere kitapları verildi.

Öğrencilere kitap verilmesi ve törenin sona ermesinin ardından Sümer ilköğretim Okulu İdareci Öğretmen ve Öğrencilerinden oluşan heyet İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlıyı makamında ziyaret etti. Öğrenciler il Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’ya çiçek takdim ettiler. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise ziyarete gelen öğrencilerin ilköğretim haftasını kutladı ve öğrencilere kitap hediye etti.ilköğretim haftası haberiilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftasıilköğretim haftası

 

 

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.