MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖSYM İl Sınav Yöneticiliği - DUYURU

ÖSYM İl Sınav Yöneticiliği - DUYURU

ÖSYM İl Sınav Yöneticiliği´nden Duyurulur 


Bina Denetim ve Cihaz Yöneticileri ile 12.06.2015 Cuma günü saat 14.00’ de, Eğitim Fakültesi A Blok Mustafa Necati Konferans Salonunda bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.
Toplantı imza altına alınacağından toplantıya katılım zorunludur.


13-14 Haziran 2015 ve 20-21 Haziran 2015 Tarihinde Yapılacak Olan Lisans Yerleştirme Sınavlarında Görev Alanların Dikkatine
 
1. Bina Sınav Sorumluları, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcıları, Bina Denetim ve Cihaz Görevlileri ile Bina Yöneticileri en geç saat 07.30’da görevli oldukları binada bulunacaklardır.
2. Bina Sınav Sorumluları, sınav gününden önce görevli oldukları binaya giderek Bina Yöneticisi ile birlikte binanın sınava hazır olup olmadığını kontrol edeceklerdir.
3. Kent İçi Sınav Evrakı Nakil Kuryeleri saat 07.00’de İl Sınav Koordinatörlüğünde hazır bulunacaklardır.
4. Bina Yöneticileri binalarının temizliğini, sınav salonlarının salon tanıtım forumuna göre düzenlenmesini ve sınavda kamera uygulaması yapılacağından salonlardaki kamera aparatlarını kontrol ederek eksikleri Koordinatörlüğümüze bildirmeleri gerekmektedir.
5. Sınav esnasında sınav görevlilerine çay, kahve vb. servisi kesinlikle yapılmayacak, sınav süresince sınav binalarında faks, internet gibi iletişim cihazları kapalı tutulacaktır.
6. Bina Sınav Sorumlusu ve Bina Yöneticileri tarafından görevlilerin geldiği saatler görevli listesine yazılarak imza karşılığında görev yerleri tebliğ edilecektir.
7. Salon görevlileri (Salon Başkanı, Gözetmen ve Yedek Gözetmen) saat 08.00’de görevli oldukları binada hazır olacaklar ve salonlarında sınava girecek adayları salon aday yoklama listesine göre kontrol ederek salona alacaklardır.
8. Adaylar sınava girerken, sınava giriş belgelerine, nüfus cüzdanına veya pasaportlarına bakılarak binaya alınacaklardır. Zorunlu askerlik görevini yapanların askerlik kimlik belgeleri özel kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.
9. Bina Yöneticileri salonlardaki duvar saatlerini sınav sabahı kontrol ederek çalışır durumda olmalarını sağlayacaklardır.
10.Sınav binalarına görevlendirilen Bina Yedek Gözetmenleri adayların binaya alınmaları esnasında üst arama, kimlik kontrolü yapacaklar ve diğer konularda Bina Sınav Sorumlusu ve Bina Yöneticisine yardımcı olacaklardır. Sınav Giriş Belgesi ve sınavda geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adayların sınav binasına girmelerine kesinlikle izin verilmeyecektir.
11. Salon Başkanları adaylara cevap kağıtlarını ad-soyad ve salon oturma düzenine göre dağıtacaklar fakat soru kitapçıklarını rastgele vereceklerdir. Sınav bitiminde cevap kağıtlarını sayıp tamam olduğundan emin olduktan sonra zarfa koyacaklardır.
12.Salon Başkanları Soru kitapçığı numarasının cevap kâğıtlarına kodlanıp kodlanmadığını kontrol edecekler ve soru kitapçığı üzerindeki karekodları salon aday yoklama listesindeki ilgi yerlere sınav başlamadan önce yapıştıracaklardır.(27.Maddeye Bakınız)
13.Salon Başkanları sınavın bitimine doğru adayları süre konusunda uyarmaları adayların cevap kağıdını işaretlemeleri açısından önemlidir.
14.Salon Başkanları Sınav Salonuna giren adayların soru kitapçıklarını açtıktan sonra yönergede belirtilen süreler dışında dışarı çıkmalarına kesinlikle izin vermeyecek aksi bir durumda konuyu Bina Sınav Sorumlusuna bildirecek ve gerekli tedbirler Bina Güvenlik Görevlileri ile birlikte alınacaktır.
15.Sınav Salonlarında Kimlik kontrolü yapılırken fotoğrafı şüpheli olan aday sınav salonundan çıkartılmayacak, sınav bitiminde Bina Sınav Sorumlusu odasındaki kamera karşısında adaya kimlik bilgileri (TC Kimlik numarası, Adı Soyadı, Anne ve Baba Adı, Doğum yeri ve tarihi vb.)  sorularak görüntülü olarak kayıt altına alınacak ve bu durum Bina Sınav Tutanağında belirtilecektir.
16.Bina Sınav Sorumluları ve Bina Yöneticileri, sınav bitiminde, Salon Başkanlarının getirdiği salon sınav evrakı içindeki cevap kâğıtları dönüş zarfını Salon Başkanlarının gözü önünde kırmızı kutuya koyacaklar ve kırmızı kutuyu sınav salonları kontrol edildikten sonra kilitleyeceklerdir. Yanlışlıkla soru kitapçıklarını cevap kâğıdı zarfına koyan Salon Başkanları olursa, poşet açılmayacak olduğu gibi kırmızı kutuya konulacaktır. Eğer cevap kâğıtları dönüş zarfları kırmızı kutulara sığmaz ise daha sonra takip eden ilk mavi kutuya konacak fakat bu kutuya başka bir evrak konmayacak ve bu durum Bina Sınav tutanağında belirtilerek Sınav Koordinatörlüğüne bilgi verilecektir. 
17.Bina Sınav Sorumluları sınav öncesinde Koordinatörlük tarafından yapılan bilgilendirme toplantısına katılmaları gerekmektedir. ÖSYM Temsilcisi olarak görevlendirmeler son bir yıl içinde bu toplantıya katılanlar arasından ÖSYM başkanlığı tarafından belirlenecektir.
18.Bina Sınav Sorumluları sınav sonrasında ÖSYM’nin gis.osym.gov.tr internet adresinde yer alan Bina Sınav Tutanağını dolduracaklardır.
19.Yedek cevap kâğıtları ihtiyaç halinde İl Sınav Koordinatörlüğünden istenecek ve adayın sınava girdiği salona ait cevap kâğıtları dönüş zarfı ile birlikte gönderilecektir.
20.Bütün Sınav Görevlileri görevli oldukları binaya gelirken sınavda geçerli özel kimlik belgeleri (Nüfus Cüzdanı veya Pasaport) ve görevlendirme belgelerini tam sayfa olarakyanlarında bulundurmaları, sınav günü kılık kıyafet kurallarına uygun olarak göreve gelmeleri, telefon, saat, kitap, anahtar, cüzdan vb. eşyalarla sınav salonlarına girmemeleri, sınava gelirken giydikleri ayakkabıların, sınav salonunda dolaşırken ses çıkarmayacak, adayları rahatsız etmeyecek şekilde olmasına dikkat etmeleri, Sınav sırasında adayların Sınava Giriş Belgesi ile T.C. Nüfus Cüzdanını kontrol ederken adayların dikkatini dağıtmamaya özen göstermeleri ve Sınav Uygulama Yönergesindeki görev alanları ile ilgili bölümleri mutlaka okumaları gerekmektedir.
21.Mazeretsiz göreve gelmeyen sınav görevlilerinin görevi iptal edilecek ve 2015 yılındaki ÖSYM sınavlarında görev verilmeyecek, ayrıca doğabilecek kayıplardan hukuken sorumlu olacaklardır. 
22.Sınavın uygulamasında yapılacak herhangi bir yanlışlıktan dolayı adayın uğrayacağı mağduriyetten ilgili sınav görevlileri sorumlu olacaklardır.
23.Her aday kesinlikle Sınav Giriş Belgesinde belirtilen salonda sınava alınacaktır. Salon Görevlileri sınava gelmeyen adaylara ait soru kitapçığını açmayacaklardır. Adayın Sınavının geçersiz olduğu tutanakta belirtilirse,  nedenleri çok açık bir biçimde tutanağa yazılacaktır.
24.Sınav evrakı kutusu üzerindeki kesilen kilitleri atmayınız, aynı kutu içerisine koyarak ÖSYM’ ye gönderiniz. 
25. ÖSYM Karekod etiket uygulama animasyonunu izlemek için tıklayınız.
26.Adaylara ve Sınav Görevlilerine Yönelik Kamu Spotu/Eğitim Filmlerini izlemek için tıklayınız.
27.Lisans Yerleştirme Sınavları Uygulama Esasları için tıklayınız.
 
                                                                         


                                                                                   ÖSYM Malatya Sınav Koordinatörlüğü 

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.