Haberler Okul Sütü Projesi

Okul Sütü Projesi

Fırat İlkokulunda yapılan süt dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Şube Müdürü Üzeyir Ergüven, Okul Müdürü Numan İşcan, okul aile birliği başkanı Ramazan Taştan, üyeler ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

okul sütüokul sütüokul sütüokul sütüFırat İlkokulunda yapılan süt dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Şube Müdürü Üzeyir Ergüven, Okul Müdürü Numan İşcan, okul aile birliği başkanı Ramazan Taştan, üyeler ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut yaptığı konuşmasında, Milli Eğitim Bakanlığımız ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde öğrencilere haftada 3 gün süreyle dağıtılacak Okul Sütü Projesi kapsamında bağımsız anaokulları hariç resmi –özel anasınıfı, ilkokul 1,2,3 ve 4 sınıflarına süt dağıtılacaktır. Bu programla öğrencilere dengeli beslenme sağlıklı gelişimlerini sağlanması hedeflenmektedir. Okul sütü 2012-2013 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi boyunca haftanın 3 günü 200ml ambalajlı yağlı sade UHT özelliğinde içme sütü olarak öğrencilerimize verilecektir. Bu kapsamda 440 okulumuzda 60580 öğrenciye ulaştırılacak. Bur da öğrencilerimize sütlerini dağıtıyoruz afiyetle içsinler dedi.

Daha sonra minik öğrencinin süt paketi üzerindeki açıklamayı arkadaşlarına okumasının ardından programa katılanlar okul sütlerini 1-F sınıfındaki öğrencilere dağıttılar.

 

 Yayın:26.02.2013 - Güncelleme:26.02.2013 - 08:46 - Görüntülenme:788