MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENME ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Malatya Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi önünde halk oyunları gösterisi ile başlayan Öğrenme Şenliklerine, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Daire Başkanı Uğur Ergin, Malatya Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı İhsan Gencay, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Söylemez,  Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. 
ÖĞRENME ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Malatya Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi önünde halk oyunları gösterisi ile başlayan Öğrenme Şenliklerine, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Daire Başkanı Uğur Ergin, Malatya Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı İhsan Gencay, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Söylemez,  Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Halk oyunlarının ardından açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Söylemez, “Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün önderliğinde Türkiye genelinde başlatılan ´öğrenme şenlikleri´ öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden sanatsal ve kültürel gösteriler içermesi yönüyle hayat botu öğrenmeye katılımı teşvik etmektedir. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu öğrenme şenliklerindeki temel amacımız hayat boyu öğrenme konusunda farkındalık oluşturmak ve öğrenmeyi eğlenceli hale getirerek toplumun motive edilmesine katkı sağlamaktır.” diye konuştu.

            Mili Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Daire Başkanı Uğur Ergin ise, “Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızı öğrenme fırsatları konusunda bilgilendirecek ve öğrenme isteği uyandıracak organizasyonlara ülkemizde ihtiyaç duyulduğunu tespit ettik. Bu nedenle ´öğrenme şenlikleri´ uygulamasını ülke genelinde yaygınlaştırmayı hedeflemekteyiz.” şeklinde konuştu.

            Ergin ayrıca, “Yüksek hedefleri olan ülkemiz hayat boyu öğrenme kültürünü geliştirmek zorundadır. Hayat boyu öğrenmenin önündeki engelleri kaldırmak için yeni yollar aranmalı, hayat boyu öğrenmeye karşı tutumların değişmesi sağlanmalıdır. Farklı hayat boyu öğrenme kurum ve örgütleri koordine edilmeli, mevcut koşullar değerlendirilmeli, farklı kurumlar ve sektörlerle ortaklık ve işbirliği oluşturulmalıdır.” dedi.

            Yapılan konuşmaların ardından Halk Eğitim Merkezinde bulunan protokol, Halk Eğitim Merkezînin bahçesinde kurulan sergi alanına geçti.

Serginin açılışını, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Daire Başkanı Uğur Ergin, Malatya Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı İhsan Gencay, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Söylemez ve diğer ilgililer yaptı. Hayat Boyu Öğrenme Daire Başkanı Uğur Ergin, Malatya Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı İhsan Gencay, stantları tek tek gezerek ürünlerle ilgili bilgiler aldı.

 

            Öğrenme şenlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi yanındaki parkta açılan sergi stantlarında, Malatya´nın merkezinden ve çeşitli ilçelerinden gelen öğrenciler, gençler, ev kadınları, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Kızılay; ebrudan saç tasarımına, halı dokumadan, iğne oyasına, ayakkabıcılıktan, ahşap el işleri yapımına kadar yaptıkları ürünleri sergilediler. 

SenlikSenlikSenlikSenlikSenlikSenlikSenlikSenlikSenlik

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.