MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme Duyurusu ve İl Geneli Boş Kontenjanlar(2. Aşama)

Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme Duyurusu ve İl Geneli Boş Kontenjanlar(2. Aşama)

NORM KADRO FAZLASI ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görevli Norm Kadro fazlası öğretmenlerin il içi yer değişiklikleri, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLECEK

En son norm kadro güncellemelerinden sonra hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler ile İlçe emrinde olan öğretmenler başvuru yapabilir.

GENEL AÇIKLAMALAR

1.       Alanlar itibariyle norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarının tamamı, müdürlüğümüzün http://malatya.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilerek öğretmenlerin tercihlerine açılacak ve yer değiştirmeler hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

2.       Öğretmenlerin hizmet puanının ve hizmet süresinin hesabında başvuruların son günü esas alınacaktır.

3.       Başvurular müdürlüğümüzün http://malatya.meb.gov.tr internet adresinde yayınlanan Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme Başvuru Form’u doldurularak yapılacak ve eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecek. Başvuru formu eğitim kurumu müdürlüğünce onaylanacak ve bir örneği İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilecek.

4.        Norm kadro fazlası olup ta aylıksız izinli olan öğretmenler; aylıksız izinlerinin  04.02.2019 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

5.       Yer değiştirme sürecinde yapılan işlemlerle ilgili olarak gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğretmenler ile gerekli kontrolleri yapmadan bu başvuruları onaylayan sorumlular hakkında yasal işlem yapılacaktır.

6.       Okul/Kurum müdürlüğünce onaylanan başvurular ilçe milli eğitim müdürlüklerine ulaştırılacak ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince gerekli kontroller yapılıp onaylandıktan sonra başvuruların süresi içerisinde toplu bir şekilde İl Milli Eğitim Müdürlüklerine ulaştırılacaktır. (Kontroller yapılırken Norm fazlası olmadığı halde başvuru yapanlar dikkate alınmayacak.)

7.       Atamalar yapılırken mebbis kayıtlarındaki hizmet puanları dikkate alınacağından dolayı başvuru yapacak öğretmenlerin mebbis kayıtlarını kontrol etmesi ve varsa hataların düzeltildikten sonra müracaat etmesi gerekmektedir.

ÖNEMLİ MADDE:

Norm kadro fazlası öğretmen atamaları aşağıdaki kıstaslara göre yapılacaktır.

1.) Birinci aşama başvurularda öncelikle tercihler dikkate alınarak aynı ilçe içerisinde hizmet puanı üstünlüğüne göre atamalar yapılacaktır.

2.)  Boş kalan eğitim kurumlarına ilçe emrindeki  ve okullardaki norm kadro fazlası öğretmenlerden hizmet puanı en düşük olandan başlanılarak aynı ilçe içerisindeki ihtiyaç kadar resen atama yapılacak olup ilçe dışına resen atama yapılmayacaktır.

3.) İkinci aşamada  ilçe dışı tercihler alınıp hizmet puanı üstünlüğüne göre il genelinde atamalar yapılacaktır.

YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ

1.AŞAMA (NORM KADRO FAZLASI ÖĞRETMENLERİN İLÇE İÇİ İSTEĞE BAĞLI ve İLÇE İÇİ RESEN ATAMALARI)

Boş Eğitim Kurumlarının ilanı

22-26 Kasım 2018

Başvuruların Kabul Edilmesi ve Okul/Kurum Müdürlüklerinin kontrol ve Onay Süreci

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin Kontrolleri ve Evrakların İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştırılması

28 Kasım 2018

İlçe içi istek ve resen atamalarının yapılması

03 Aralık 2018

   

2.AŞAMA (NORM KADRO FAZLASI ÖĞRETMENLERİN İL GENELİ İSTEĞE BAĞLI ATAMALARI )

Kalan Boş Eğitim Kurumlarının ilanı

06-10 Aralık 2018

Başvuruların Kabul Edilmesi ve Okul/Kurum Müdürlüklerinin kontrol ve Onay Süreci

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin Kontrolleri ve Evrakların İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştırılması

12 Aralık 2018

İl geneli isteteğe bağlı atamalarının yapılması

17 Aralık 2018

 

İl Geneli İhtiyaç Listesi İçin Tıklayınız.

Norm Fazlası Öğretmenlerin Tercih Formu İçin Tıklayınız.

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.