MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya’da Karne Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Malatya’da Karne Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Malatya’da Karne Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci dönemi karne dağıtım töreni Rahmi Akıncı İlkokulunda gerçekleşti.

Karne dağıtım törenine Vali Aydın Baruş, Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, okul idarecileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Öğrencilerin Vali Aydın Baruş’u kapıda çiçeklerle karşılamasının ardından, Vali Aydın Baruşörnek davranışlar gösteren ve derslerinde başarılı olan 9 öğrenciye ‘Örnek Öğrenci Sertifikaları’nı verdi.

Vali Aydın Baruş, Vali yardımcısı Abdul Kadir Duran ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin karnelerini, başarı belgelerini vererek, tatil boyunca okumaları için kitap hediye etti. Aynı zamanda okul bünyesinde bulunan anasınıflarını da gezerek anasınıfı öğrencilerine karnelerini verdiler.

Vali Aydın Baruş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı mutlulukları gözlerinden okunan öğrencilerle fotoğraf çektirerek, öğrencilerle sohbet etti.

Karne dağıtım töreninde basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Aydın Baruş, “Bu gün öğrencilerimiz için sevinçli bir gün. Bugün de karnelerini alıyorlar. Karne başarının ödülüdür. Karnedeki notların ne olduğu çok önemli değil. Çünkü çocuklarımızın her birinin içerisinde ayrı bir cevher var, önemli olan bunu keşfetmek ve ortaya çıkartmak. Bunun içinde hepimizin üzerine yükümlülükler düşüyor. Gerek okul idarecileri, gerek öğretmenler, gerekse anne babalar olarak çocuklarımızın yeteneklerinin ortaya çıkmasına vesile olmamız lazım.

Onları notlarıyla değerlendirmek değil onların bu yetenekler çerçevesinde yapabileceklerini değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır. Bu nedenle başarılı olan, notları iyi olan öğrencilerimiz tabii ki anneleri babaları tebrik edecek ama bazı notlarında kırıklar olan öğrencilerimizin aileleri de onları nasıl daha iyi hale getirebiliriz diye düşünerek okul yönetimi ile öğretmenlerle işbirliği yaparak, güzel bir iletişim kurarak onların durumlarını iyileştirmek için çalışmaları gerekir diye düşünüyorum. 

Çocuklarımızın hepsinin tek tek bizim için çok ayrı bir değeri var. Onlar ülkemizin geleceği. Onların elinden tuttuğumuz takdirde, onlarla iyi bir arkadaş, iyi bir anne baba olduğumuz takdirde gelecek de hepsi ayrı dallarda ciddi başarılara imza atacaktır. Onlara inanmamız lazım. Onlara güvenmemiz lazım.

Bu tatil sürecini aile içi diyalogu geliştirmek için bir vesile olarak kullanmamız lazım. Anne babalarımızın, çocuklarımızın tatil sürecindeki vakitlerini iyi değerlendirmeleri için onlarla birlikte oturmalı, konuşmalı, birlikte kitap okumaları ve 2. dönem nasıl daha güzel başarılara imza atabileceklerini yönünde düşünmeleri ve bu çerçevede kendilerine bir yön çizmeleri lazım. Çocuklarına olan ilgilerini hiçbir zaman eksik bırakmamaları lazım çünkü hepsi ayrı bir kişilik sahibi, karakter sahibi onların değerli olduğunu hissettirirsek bütün çocuklarımızın başarılı olacağına inanıyorum.

Bugün de ilimizde 2018-2019 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sonunda örgün eğitimde 777 okulumuzda 15042 okul öncesi öğrencisi, 52326 ilkokul öğrencisi, 56042 ortaokul öğrencisi ve ortaöğretim kurumlarında 51816 öğrenci karnelerini aldı. Toplamda 175226 öğrenciye sahibiz. Bu hem ilimizin geleceği hem ülkemizin için çok zengin bir potansiyel. 175000 öğrencimiz de birlikte 2. döneme daha başarılı, azimli bir şekilde başlamanın çareleri üzerinde düşünmemiz gerekiyor. Yine 13757 öğretmenimiz bu okullarda 1. dönemi sonlandırdı. 2. döneme de öğretmen arkadaşlarımızla birlikte daha sebatkâr daha azimkâr bir şekilde başlamamız lazım. Değerli öğretmen arkadaşlarımıza sesleniyorum bu yönde kendimizi motive etmemiz lazım. Bu münasebetle yarıyıl tatiline giren tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum. Ailelerine de sağlıklar, tebriklerimi iletiyorum tüm öğretmen arkadaşlarımızı da 1.dönem vermiş olduğu emeklerden dolayı tebrik ediyorum teşekkür ediyorum. İnşallah daha başarılı dönemlere daha başarılı eğitim ve öğretim yıllarına kavuşuruz diye temenni ediyorum” dedi.

Vali Aydın Baruş’un öğrencilerle ve velilerle sohbet etmesinin ardından tören sona erdi.

18-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-2019

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.