MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya 19. Milli Eğitim Şurası İl Hazırlık Çalışması Başladı

Malatya DoubleTree by Hilton Paris salonunda gerçekleştirilecek ve iki gün sürecek olan 19. Milli Eğitim Şurası İl Hazırlık Çalışması açılış töreniyle başladı.
Malatya 19. Milli Eğitim Şurası İl Hazırlık Çalışması Başladı


            Malatya DoubleTree by Hilton Paris salonunda gerçekleştirilecek ve iki gün sürecek olan 19. Milli Eğitim Şurası İl Hazırlık Çalışması açılış töreniyle başladı.DoubleTree by Hilton Paris salonunda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Abdül Kadir Duran, Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yaşar Koçak,Malatya Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Demir, Malatya Milli Eğitim Teftiş Kurulu Başkanı Şenay Günel, 19. Milli Eğitim Şurası Özel İhtisas Komisyonu Üyesi ve İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhanettin Dönmez, Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkan Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ile bölge illerinden gelen öğretim görevlileri, araştırma görevlileri ve öğretmenler katıldı.

Malatya´da, 19. Milli Eğitim Şurası il hazırlık çalışması açılış konuşması yapan Malatya Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Demir, “19. Milli Eğitim Şurası kapsamında il hazırlık çalışmasının iki gün süreceğini kaydederek, bu çalışmamızın Malatya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Açılış töreninde konuşan Malatya Vali Yardımcısı Abdülkadir Duran, Milli Eğitim Bakanlığının Türkiye genelinde 19. Milli Eğitim Şurası İl Çalışmalarını düzenlediğini kaydetti.

Duran, il çalışmaları kapsamında haftalık ders çizelgeleri, öğretmenlerin niteliğinin arttırılması, eğitim yöneticilerinin niteliğinin arttırılması ve okul güvenliği konularının ele alınacağını ifade ederek, "Eğitim bir gönül işidir. Eğitim, bir fedakârlık ve insan yetiştirme olayıdır. Bugünden yarına sonuç elde edemezsiniz. Sonuç elde edebilmeniz için yıllar, asırlar gerekir. Eğitim konusunda idealist olmakta fayda var diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

19. Milli Eğitim Şurası Özel İhtisas Komisyonu Üyesi ve Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhanettin Dönmez ise, ´Toplumumuzda ve devlet geleneğimizde şuralar önemlidir." dedi.

Dönmez, Milli Eğitim Şuralarının ülkenin içerisinde bulunduğu en önemli eğitim konularının tartışıldığı ve kararları Milli Eğitim Bakanlığına tavsiye niteliğinde olan danışma çalışmaları olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: "19. Milli Eğitim Şurası ile ilgili oluşturulan Özel İhtisas Komisyonu, geçtiğimiz günlerde Ankara´da iki kez toplandı. Bu noktada haftalık ders çizelgeleri, öğretmenlerin niteliğinin arttırılması, eğitim yöneticilerinin niteliğinin arttırılması ve okul güvenliği konuları ele alındı. Konuyla ilgili raporlar hazırlandı." dedi.

İl hazırlık çalışmasında oluşan görüşlerin Talim Terbiye Kuruluna iletileceğini kaydeden Dönmez, "Burada ortaya çıkan görüşler, ilgili alanlardaki bilim insanlarının ve Milli Eğitim Bakanlığından üst düzey yöneticilerinin katıldığı Özel İhtisas Komisyonunda oluşturulan raporlarla bütünleştirmek suretiyle şuraya sunacağız." diye konuştu. Açılış programının ardından komisyonlar kendi aralarında toplanarak çalışmalara başladı.

şuraşuraşuraşuraşura

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.