MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi 2 Hibe Programı’nın Bölge Tanıtım Toplantısı İlimizde Gerçekleşti

Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-2 Hibe Programının Bölge Tanıtım Toplantısı Malatya Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirildi.
Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi 2 Hibe Programı’nın  Bölge Tanıtım Toplantısı İlimizde Gerçekleşti

Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-2 Hibe Programının Bölge Tanıtım Toplantısı Malatya Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirildi.

Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Abdül Kadir Duran, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Uğur Ergin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği İşleri ve Uluslararası Projeler Daire Başkanı Cengiz Aydemir, Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile bölge illerinden gelen katılımcılar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldılar.

Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Hayat boyu öğrenme, kişisel, toplumsal, sosyal ve istihdam açısından kişilerin bilgi, beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesi amacıyla yaşamı buyunca üslendiği kısacası beşikten mezara kadarki tüm öğrenme faaliyetinin yapıldığı bir alandır. Her bir bireyin hayat boyu öğrenme sürecinde Halk Eğitim Merkezlerimizde mutlaka desteklenmesi ve mutlaka her bir bireye ulaşılması hedeflenmiştir. Bu bağlamda gerçekleştirilen Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-2 Hibe Projesinin Malatya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği İşleri ve Uluslararası Projeler Daire Başkanı Cengiz Aydemir ise, “Projelerin yoğun olduğu veya proje çıktısını belirlediğimiz alan ile ilgili olarak proje çıktısının yoğun olduğu alanlarda bu gibi bilgilendirme toplantıları yapıyoruz, hedef iller belirliyoruz ve o illere gidiyoruz. Amacımız, her ilin kendi saha sorunları vardır ve o saha sorunlarını da sahada gelen insanlar bilir. Biz İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı olarak Çalışma Bakanlığı haricinde Milli Eğitim Bakanlığının, Adalet Bakanlığının, Gençlik ve Spor Bakanlığının, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının istihdam, eğitim ve sosyal alanlarla ilgili bütün projelerini akredite eden bir kurumuz. AB bir hibe dağıtmak istediği zaman bizim aracılığımız ile dağıtıyor. Fakat biz tek başımıza hibeleri dağıtamıyoruz. Sorunların varlığını ve bu sorunların çözüm önerilerini alıp ona göre tekliflere çıkıyoruz. Sahanın da sorunlarını sizler bildiğiniz için biz size geliyoruz. Hayat Boyu Öğrenme-2 Hibe Programında desteklenecek projeler için belirlenen bütçe 7 milyon 250 bin Avro’dur.” şeklinde bilgi verdi.

 

Konuşmaların ardından Hibe Programının tanıtımı yapıldı. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Uzmanı Güngör Yavuz; Program Hedefleri, Öncelikleri, Hibe Tutarı ve Süresi, Başvuru Sahibi ve Eş-Başvuru Sahibinin Uygunluğu hakkında kısa bir seminer verdi. Hayat Boyu Öğrenme Proje Uzmanlarından Alparslan Kölmek ise Başvuru ve Genel Değerlendirme Süreci ile ilgili katılımcılara bilgi verdi.

 

2. HiBE PROGRAMI 2. HiBE PROGRAMI 2. HiBE PROGRAMI 2. HiBE PROGRAMI 2. HiBE PROGRAMI 2. HiBE PROGRAMI

 

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.