MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Birliği Gençlik Projesi

Avrupa Birliği Gençlik Projesi

      Müdürlüğümüz  Projeler Koordinasyon Birimi ekip üyelerinden Cansu ŞAHAN tarafından hazırlanan “Youth Work From Different Angles and European Future” ( Farklı Noktalardan  Avrupa’nın Geleceği & Gençlik Çalışmaları ) adlı Ekim 2014 başvuru dönemine ait Erasmus+  KA1- Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği  projesi Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir.

       
        Proje kapsamında 13-23 Temmuz 2015 tarihlerinde proje ortak ülkeleri olan Hırvatistan, Bosna-Hersek, Slovakya ve Arnavutluk’la beraber Bosna Hersek’te bulunan Mostar şehrinde katılımcıların Avrupa Birliği’ne bakış açılarını genişletmek ve üyelik sürecinde kurumlarındaki gençlik çalışmalarının kalitesini artırmak amacıyla koordinatör olan kurumumuz tarafından çeşitli faaliyetler düzenlenecektir.

       
       Erkenek Anadolu Lisesi’nden İknur Kulalı ve proje ekibi tarafından hazırlanan ve        Erasmus+ Gençlik Programı Ekim 2014 dönemi KA1 Projesi kapsamında başvurusu yapılan "Dress Alike Feel Alike" (Aynı Giyin, Aynı Hisset) adlı projesi Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen 96 proje arasına girme başarısı gösterdi. Koordinatörlüğünü Erkenek Anadolu Lisesi´nin yaptığı projedeki diğer partnerler Makedonya Neting School ve Azerbaycan Odlar Yurdu Gençlik Merkezidir.

 

       Proje kapsamında 11-15  Mayıs 2015 tarihlerinde partnerlerin de katılımı ile Malatya - Doğanşehir ve Erkenek kültürünü tanıtan çeşitli etkinlikler tertiplenecektir. Projede çerçevesinde yapılacak olan asıl faaliyette; her ülke bir diğer ülkenin geleneksel kıyafetlerini giyinecek, onlar gibi konuşup, onlar gibi düşünmeye çalışacaktır. 

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.