MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AÖF İl Sınav Koordinatörlüğü´nden Duyuru

AÖF İl Sınav Koordinatörlüğü´nden Duyuru

  236 defa okundu    

AÖF SINAVINDA GÖREVLİ OLANLARIN DİKKATİNE

1. Bina Sınav Sorumluları, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcıları ve Bina Yöneticileri sabah oturumlarında en geç saat 07.30’da, öğlen oturumlarında saat 12.00’de görevli oldukları binada bulunacaklardır.

2.Kent İçi Sınav Evrakı Nakil Kuryeleri sabah oturumlarında en geç saat 07.00’de, öğlen oturumlarında saat 11.45’de İl Sınav Koordinatörlüğünde hazır bulunacaklardır.

3. Bina Yöneticileri binalarının temizliğini, ısınmasını ve sınav salonlarının sınava hazır hale getirilmesini sağlayacaklardır.

4. Sınav esnasında sınav görevlilerine çay, kahve vb. servisi kesinlikle yapılmayacak, sınav süresince sınav binalarında faks, internet gibi iletişim cihazları kapalı tutulacaktır.

5. Sınav günü görevliği değişikliği yapacak olan Bina Sınav Sorumlularının Sınav Uygulama Yönergesinin 4. Sayfa, 5. Madde, f fıkrasını dikkatlice okumaları gerekmektedir.

6. Salon görevlileri (Salon Başkanı, Gözetmen ve Yedek Gözetmen) saat 08.00’de görevli oldukları binada hazır olacaklar ve salonlarında sınava girecek öğrencilerin Sınava Giriş Belgelerini, Özel Kimlik Belgelerini ve Öğrenci Kimlik Belgelerini kontrol ederek sınav salonuna alacaklardır.

7. Bina Yöneticileri salonlardaki duvar saatlerini sınav sabahı kontrol ederek çalışır durumda olmalarını sağlayacaklardır.

8.Salon Başkanları Soru kitapçığı türünün cevap kâğıtlarına kodlanıp kodlanmadığını kontrol edeceklerdir.

9.Bazı binalara sonradan öğrenci ataması yapılmıştır. Bu öğrencilerin isimleri atandıkları salonun yoklama listesinde bulunmamaktadır. Öğrenci ilgili salonda sınava alınarak yedek cevap kağıdı ile yedek soru kitapçığı kullanılarak ve salon yoklama listesine bilgileri yazılmalıdır.

10.Yedek soru kitapçığı ve cevap kâğıtları ihtiyaç halinde Bina Sınav Sorumlusundan istenecek ve adayın sınava girdiği salona ait cevap kâğıtları dönüş poşeti ile birlikte gönderilecektir.

11.Bütün Sınav Görevlileri görevli oldukları binaya gelirken özel kimlik belgeleri ve görevlendirme belgelerini yanlarında bulunduracaklardır. Salon Görevlileri öğrencileri rahatsız etmeyecek şekilde kontrollerini yapacaklar ve ses çıkarmayacak ayakkabılarla sınava geleceklerdir.

12.Mazeretsiz göreve gelmeyen sınav görevlilerine 2015 yılındaki AÖF sınavlarında görev verilmeyecek, ayrıca doğabilecek kayıplardan hukuken sorumlu olacaklardır. 

13. Her aday kesinlikle Sınav Giriş Belgesinde belirtilen salonda sınava alınacaktır. Salon Görevlileri sınava gelmeyen adaylara ait soru kitapçığını açmayacaklardır. Adayın Sınavının geçersiz olduğu tutanakta belirtilirse,  nedenleri çok açık bir biçimde tutanağa yazılacaktır.

14. Ödeme ve görevli listesi (Güvenlik görevlileri hariç) bütün görevlilere imzalattıktan sonra Ödeme ve Görevli Listesi Poşetine (Turuncu poşet) konarak Şehir İçi Sınav Evrakı Nakil Kuryesine teslim edilecek, kesinlikle sınav evrakı kutusunun içerisine konmayacaktır.

                                                                                    

                                                                                              AÖF İl Sınav Koordinatörlüğü 

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.